بررسی یك موسسه امنیتی؛

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند

باج افزارها در سال ۲۰۱۹ به شهرداری ها علاقمند شدند به گزارش تعمیر تلفن بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان داده است حملات باج افزارها به شهرداری ها و مؤسسات مرتبط به آنها مانند شوراهای شهرها در سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافته است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از آسین ایج، بر مبنای همین بررسی در سال ۲۰۱۸ حداقل ۱۷۴ شهرداری یا مؤسسه و نهاد وابسته به شهرداری ها در سراسر جهان هدف حملات باج افزاری قرار گرفته اند.
۱۷۴ شهرداری یا نهاد وابسته به شهرداری كه در نقاط مختلف دنیا مورد حمله باج افزاری قرار گرفته اند در مجموع دارای بیشتر از سه هزار زیرمجموعه بوده اند. میزان این حملات در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۶۰ درصد افزایش نشان داده است.
مجموع خسارات مالی ناشی از این حملات باج افزاری از مرز ۵۳ میلیون دلار گذشته و هر یك از آنها به صورت متوسط بیشتر از ۱۰۳ هزار دلار خسارت به بار آورده است. البته در این محاسبه، هزینه های مربوط به بازگرداندن كامپیوتر های صدمه دیده به حالت عادی و افزایش امنیت آنها محاسبه نشده است.
باج افزارهای مورد استفاده در این حملات از خانواده های مختلفی هستند، اما سه نوع باج افزار بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار گرفته اند كه به ترتیب عبارتند از ریوك، پورگا و استاپ.
ریوك از یك سال قبل در دو بخش دولتی و خصوصی فعال بوده، پورگا كه نخستین بار در سال ۲۰۱۶ مشاهده شد اخیرا برای حمله به شهرداری ها به كار رفته و استاپ كمتر از یك سال عمر دارد و معمولاً خویش را در دیگر نرم افزارها مخفی می كند.


منبع:

1398/10/08
11:36:42
5.0 / 5
4712
تگهای خبر: كامپیوتر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل