قابل توجه تولیدكنندگان محتوای داخلی

جهت استفاده از اینترنت نیم بها، آدرس خویش را ثبت كنید

جهت استفاده از اینترنت نیم بها، آدرس خویش را ثبت كنید به گزارش تعمیر تلفن تولیدكنندگان محتوای داخلی كه محصولات آنها در داخل كشور میزبانی می شود، برای اعمال هزینه نیم بها در استفاده از ترافیك سایت های داخلی نسبت به ترافیك بین الملل كه باید توسط شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی رعایت شود، باید به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران مراجعه نموده و آدرس عددی (IP) خویش را ثبت كنند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، با راه اندازی شبكه ملی اطلاعات، یكی از مهم ترین مزایایی كه مورد توجه قرار گرفت، تفكیك تعرفه اینترنت داخل از بین الملل بود. بدین معنا كه برای وب سایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب سایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، به رعایت این مورد در محاسبه هزینه اینترنت برای كاربران ملزم شدند.
اعمال هزینه حداقل نیم بها جهت استفاده از ترافیك سایت های داخلی نسبت به ترافیك بین الملل از مواردی است كه شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی باید آنرا رعایت نمایند. اینكه كدام یك از وب سایت ها شامل این طرح باشند، از ابتدا محل پرسش بود؛ هم زمان با بهره برداری از فازهای اول و دوم شبكه ملی اطلاعات و در گام نخست، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فهرست ۱۰۰ سایت پرترافیك داخلی كه سرورهای آنها در ایران قرار دارد را به اپراتورها و شركت های اینترنت عرضه كرد كه كاربران با رجوع به این سایت ها، تنها نصف هزینه را پرداخت كنند و مقرر شد این فهرست به مرور تكمیل شود.
در گام بعدی، محمود واعظی - وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات - با اشاره به كاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت سایت های داخلی، اظهار كرده بود: با راه اندازی شبكه ملی اطلاعات در مرحله ی اول ۱۰۰ سایت، سپس ۲۵۰ سایت و هم اكنون ۵۱۰ سایت برتر داخلی، از تعرفه ۵۰ درصدی نسبت به تعرفه بین الملل استفاده كردند.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - هم درباره تفكیك اینترنت داخل از بین المللی گفته است: مصوبات تاكید دارند كه با عنایت به این كه هزینه تمام شده ترافیك داخلی كمتر از ترافیك بین المللی است، در محاسبات ترافیك این مساله باید لحاظ شود. هم چنین در گذشته اعلام شده بود كه سایت هایی كه در فهرست ۵۰۰ سایت قرار گیرند، مشمول تعرفه داخلی می شوند كه از نظر ما این مكانیزم منسوخ است و شركت ها موظف ند همه سایت هایی كه ترافیكشان در داخل پاس می شود، تعرفه آنها نیم بها محاسبه شود.
بدین ترتیب از یك سال گذشته، تمامی تولیدكنندگان محتوای داخلی كه محصولات آنها در داخل كشور میزبانی می شود، می توانند با رجوع به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http: //ito.gov.ir و یا با استفاده از لینك icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس عددی (IP) خویش را ثبت كنند تا تعرفه ی نیم بهای ترافیك داخلی برای آنها محاسبه شود.
1397/11/27
14:19:22
5.0 / 5
4880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل