بازی های كامپیوتری قدرت مغزی كودكان را كم می كند

بازی های كامپیوتری قدرت مغزی كودكان را كم می كند تعمیر تلفن: تحقیق جدیدی نشان داده است استفاده بیش از اندازه از بازی های كامپیوتری و رصد كردن شبكه های اجتماعی قدرت مغزی كودكان را كم می كند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از دیلی میل، طبق این تحقیق، بیش از دو ساعت تماشای تلویزیون، یا نگاه كردن به صفحه موبایل و تبلت از قدرت مغزی كودكان می كاهد.
به گفته محققان استفاده بیش از حد از بازی های كامپیوتری، رصد كردن شبكه های اجتماعی اجتماعی و برنامه های تلویزیون سبب می گردد فرایند رشد مغز كند شود.
جرمی والش از موسسه تحقیقاتی CHEO در اتاوا تحقیق در این باره را انجام داده است. به قول او فعالیت های كودكان باید متوازن باشد. وی در این باره می افزاید: رفتار و فعالیت های روزانه به رشد مغز و شناخت كودك كمك می نماید. فعالیت های فیزیكی، رفتار نشسته و خواب منظم به صورت كلی روی قوه درك او تاثیر می گذارند.
پژوهش مذكور روی بیش از ۴۵۰۰ كودك در آمریكا انجام شد و مدت زمان تماشای نمایشگر، خواب و فعالیت های فیزیكی آنان بررسی گردید.
تنها ۲۰ كودك طبق راهنمای این تحقیق روزانه ۱۱ ساعت خوابیدند، یك ساعت فعالیت بدنی داشتند و مدت زمان محدودی صرف تماشای نمایشگر می كردند.
در مرحله پس از كودكان خواسته شد تا یك تست شناختی را انجام دهند. در این تست مهارت های زبانی، مهارت های فكری، سطح توجه، حافظه و و سرعت پردازش آنها بررسی گردید. طبق نتایج حدودا از هر سه كودك یك نفر(۲۹ درصد كودكان) به هیچ یك از راهنماهای گفته شده در تحقیق عمل نكرد. همینطور از هر ۱۰ كودك، ۴ نفر فقط به یكی از راهنماهای موجود در تحقیق عمل كردند.
این تحقیق نشان داد كودكان آمریكایی به صورت متوسط روزانه ۳.۶ ساعت صرف تماشای نمایشگر می كنند.
هوش شناختی كودكان ۸تا ۱۱ ساله ای كه در این تحقیق شركت و مدت زمان زیادی را صرف استفاده از دستگاه های الكترونیكی یا تماشای تلویزیون كردند، ۵ درصد كمتر از بقیه كودكان بود.
محققان معتقدند مدت زمانی كه صرف تماشای نمایشگر می شود، مانند بازه زمانی كتاب خواندن به تحریك مغز منجر نمی گردد. علاوه بر آن از كیفیت خواب كودكان می كاهد كه این امر نقشی حیاتی در رشد او دارد.

1397/07/08
10:31:39
5.0 / 5
4999
تگهای خبر: حافظه , دستگاه , رایانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل