مهر گزارش می دهد؛

سازمانهایی كه دولت همراه را همراهی كردند، دریافت ۵۵ خدمت با موبایل

سازمانهایی كه دولت همراه را همراهی كردند، دریافت ۵۵ خدمت با موبایل تعمیر تلفن: ارزیابی صورت گرفته از اجرای فاز عملیاتی دولت موبایل نشان داده است كه حدود ۱۷ سازمان دولتی در اجرایی شدن این پروژه همراه بودند و تابحال بالغ بر ۵۵ سرویس دولتی با استفاده از موبایل عرضه شده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، فاز نخست پروژه دولت همراه (MGOV) بعنوان بستری برای عرضه خدمات دولتی با استفاده از موبایل اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسید تا مشتركان تلفن همراه بتوانند با استفاده از موبایل خود سرویس های دستگاههای دولتی را دریافت نمایند. این پروژه مكمل دولت الكترونیك است كه توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران وارد فاز اجرایی شده است.
علاوه بر عدم نیاز به حضور فیزیكی برای دریافت خدمات دولتی، قابلیت جابجایی دریافت كننده خدمات، تعامل دوسویه میان عرضه دهنده خدمات و مصرف كننده همچون خصوصیات كلیدی خدمات دولت همراه به حساب می آید.
تسهیل فرآیندها در عرضه خدمات دولتی بدون محدودیت مكان و زمان، صیانت از اطلاعات و حفظ حریم شخصی، امكان احراز هویت با مكانیزم های استاندارد جهانی و كاهش هزینه ها و فساد اداری، كاهش آلودگی هوا به واسطه كاهش سفرهای درون و برون شهری، توسعه دولت موبایل در كشور را ضروری می كند.
دولت موبایل چه خدماتی عرضه می دهد
دولت موبایل نسخه بسط یافته و مكمل خدمات دولت الكترونیك است و تمامی مردم می توانند با استفاده از تلفن همراه خود به خدمات دولت الكترونیك كه تابحال به راه افتاده است هم دسترسی داشته باشند. هم اكنون حدود ۵۵ سرویس دولتی با موبایل قابل عرضه به مردم است و بزودی حدود ۱۷۰۰ خدمت دستگاههای اجرایی و سازمانها به خدمات دولت همراه افزوده می شوند. همچون این خدمات می توان به پرداخت قبوض، خدمات تامین اجتماعی، ثبت احوال و رهگیری مرسولات پستی اشاره نمود.
سازمانهایی كه دولت همراه را همراهی كردند
براساس آماری كه از جانب سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات بعنوان متولی اجرای پروژه دولت الكترونیك و دولت همراه در كشور، منتشرشده است تابحال حدود ۱۷ سازمان، وزارتخانه و چند اپراتور و درگاه عرضه خدمات، با پروژه دولت موبایل همراه بوده اند.
طبق این بررسی ها سازمانهایی همچون سازمان ملی استاندارد، امورمالیاتی، بیمه مركزی، تنطیم مقررات ارتباطات، هواشناسی، بورس، بهزیستی، گردشگری، تامین اجتماعی و ثبت احوال با این پروژه همكاری كردند. در بین همراهان دولت همراه نام وزارتخانه های ورزش و جوانان، علوم، كار و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت دیده می گردد. از جانب دیگر برخی شهرداریها، استانداریها و شركتهایی مانند شركت گاز، پست، مخابرات و اپراتورهای اول و سوم و سامانه های شاهكار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در بین سازمانهایی هستند كه با پروژه دولت موبایل، همراه بودند.
۵۵ سرویسی كه می توان با موبایل دریافت كرد سرویس دهنده زیرخدمت سازمان ثبت احوال
كارت هوشمند ملی
ارتباط با سازمان سازمان تامین اجتماعی استعلام آخرین سابقه بیمه شده
پرداخت حق بیمه
نوبت دهی استانداریها استانداری قزوین سازمان گردشگری دریافت اطلاعات موزه خانواده
ثبت نام برای بازدید از موزه خانواده
اطلاع از جاذبه های گردشگری در نقاط مختلف كشور شهرداری ارومیه پرداخت عوارض شهرداری صندوق كارآفرینی امید پرداخت نذورات
دریافت موجودی
پرداخت اقساط
ارتباط با صندوق سازمان بهزیستی استعلام مستمری
استعلام خدمات
كمیسیون پزشكی
اصلاح اطلاعات سازمان استاندارد دریافت اطلاعات پروانه علامت استاندارد
دریافت اطلاعات پروانه كاربرد نشان حلال سازمان نظام پزشكی جستجوی پزشك همراه اول پرداخت قبوض سازمان امور مالیاتی بدهی مالیاتی اشخاص حقیقی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعداد خطوط مشتركان تلفن سیار وزارت صنعت معدن تجارت استعلام اصالت دستگاه
فعالسازی گوشی
انتقال مالكیت
سرویس انبار (استعلام اطلاعات مختصر شناسه كالا) هواشناسی دمای كنونی و پیش بینی هوا بانك مركزی پرداخت اینترنتی قبوض
نرخ ارز
نرخ سكه بورس آمار كلی معاملات روز پست رهگیری مرسوله پستی شماره تلفن های ضروری شماره های ضروری وزارت تعاون بیمه سلامت بیمه مركزی استعلام بیمه نامه سازمان فناوری اطلاعات ایران ثبت نام كارپوشه ملی ایرانیان
مشاهده نامه ها كارپوشه ملی ایرانیان
سرویس نامه های قابل پاسخ هلال احمر/ آتش نشانی سرویس وضعیت مكانی (سمت پنل) سازمان فناوری اطلاعات/ دسترسی آزاد به اطلاعات ثبت درخواست
پیگیری درخواست
استعلام كلیه درخواستها وزارت علوم استعلام مدرك تحصیلی وزارت ورزش بررسی سوابق ورزشی شركت گاز پرداخت قبوض رایتل پرداخت قبوض مخابرات ایران پرداخت قبوض
دولت همراه را چگونه می توان دریافت كرد
امكان دریافت خدمات دولتی بر بستر تلفن همراه نیازمند نصب برنامه كاربردی (اپلیكیشن ) آن است. این اپلیكیشن را می توان از وب سایت رسمی دولت همراه به نشانی MOB.GOV.IR و یا با استفاده از فروشگاههای معتبر اپلیكیشن برای گوشیهای اندرویدی و IOS (در داخل كشور و اپ استور) و هم با استفاده از پیامك و كدهای دستوری *۴# دریافت كرد.
در این اپلیكیشن خدماتی چون پرداخت اینترنتی قبوض، شماره های ضروری، رهگیری مرسولات پستی و سایر خدمات ارگانهای مختلف در دسترس می باشد. برای مثال برای پرداخت اینترنتی قبوض امكان پرداخت با استفاده از شناسه قبض و یا با استفاده از باركد اسكنر امكان دارد.
بخشی از اپلیكیشن هم به اطلاع رسانی اختصاص دارد كه كاربر می تواند از فهرست موضوعی خدمات در حوزه های مختلف اطلاع یابد. اطلاع از قوانین و مقررات استفاده از خدمات به منظور شفاف سازی و مدیریت مكاتبات و تعاملات دستگاههای اجرایی با مردم و كسب و كارها از دیگر بخش های این اپلیكیشن است.

1397/04/09
20:36:29
2.5 / 5
4332
تگهای خبر: اپراتور , اپل , اپلیكیشن , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
قیمت تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-1
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل