واكنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن تلگرام

واكنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن تلگرام تعمیر تلفن: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی درباره فیلتر شدن پیام رسان تلگرام توضیحاتی ارائه كرد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، در توییت محمدجواد آذری جهرمی آمده است:

1_ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپذیر است؛ هرچند استفاده از یك نرم افزار متوقف شود. نرم افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه ی دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.

2_ فناوری به خودی خود، نه مجرم است نه مفسد و نه منحرف؛ این بشر است كه با استفاده نادرست از آن، جرم یا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می كند؛ چندان كه در فضای واقعی هم چنین می كند كه امریست گریزناپذیر و علی حده.

3_توسعه فناوری هم پیوسته و توقف ناپذیر است، چون كه مكث در این مسیر پرجذب و جوش لایتناهی، آن هم در روزگار سرعت تكنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحریمی از دنیای نوین عقب ماندگی را به دنبال خواهد داشت.

4_ سیاست گذاری برای رسانه های نوین و به رسمیت شناختن آن ها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نیازمند اقدامی عاجل است كه تعارض كشور با شبكه های اجتماعی را كاهش و سبب وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.

5_ در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاكمیت كشورها در نرم افزارهای فضای مجازی گذشت، این تعارضی است كه برای اغلب كشورها وجود دارد. زمانی كه مقررات كشورها محترم شمرده نشود، عكس العمل حاكمیت ها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی نماید.
به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، عصر روز گذشته دادستانی تهران دستور قضایی مسدودسازی پیام رسان تلگرام را منتشر نمود.
بخشی از متن این دستور كه از جانب بازجو شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران صادر شده، به شرح زیر است:
با توجه به اعلام شكایات مختلف ضد شبكه اجتماعی تلگرام به دادسرای عمومی وانقلاب تهران و تقاضاهای فراوانی كه در مورد جلوگیری از فعالیت شبكه مذكور از ناحیه شهروندان به این دادسرا واصل شده، هم چنین درخواست ضابطان و سایر نهادهای ذی ربط در خصوص برخورد قانونی و اتخاذ تصمیم نسبت به جلوگیری از ادامه فعالیت بدون ضابطه و غیر قابل كنترل پیام­رسان تلگرام و با عنایت به این كه شبكه تلگرام (به نشانی اینترنتی TELEGRAM.ORG ) با سرمایه گذاری خارجی و بدون رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اقدام به فعالیت غیرقانونی و بی­ ضابطه در فضای مجازی كشور نموده و این اقدامات بستر امنی برای فعالیت گروه ­های تروریستی بین­ المللی گردیده بنحوی كه عملیات تروریستی گروهك های معاند همچون عملیات تروریستی گروهك داعش در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل كه در خرداد ماه سال قبل منجر به شهادت ۱۷ نفر وزحمی شدن ده ها نفر از مردم شریف ایران گردید و همینطور اقدامات گروهك های معاند در اغتشاشات دی ماه ۱۳۹۶ كه منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی از شهروندان كشور و خسارات مالی فراوان به اموال خصوصی و عمومی شد و خیلی از اقدامات ضدامنیتی دیگر ازطریق این پیام رسان سازماندهی و هدایت شده است.
لذا در اجرای ماده ۱۱۴ قانون آیین دادرسی كیفری و ماده ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی و به استناد اصل ۱۵۶ قانون اساسی و مواد ۴۹۸، ۵۰۰، ۵۱۲، ۵۱۳، ۵۱۴، ۶۰۹، ۶۱۰، ۶۳۹، ۶۹۷، ۶۹۸، ۷۰۰، ۷۲۹ الی ۷۳۱ و ۷۴۲ الی ۷۵۰ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و ماده ۶ قانون مطبوعات، دستور مسدودسازی پیام رسان تلگرام صادر و اعلام می­گردد.
با توجه به مراتب فوق كلیه عرضه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت كشور خصوصاً شركت ارتباطات زیر ساخت و اپراتورهای تلفن و دارندگان پروانه عرضه خدمات ارتباطات ثابت مكلف ­اند از تاریخ۹۷/۰۲/۱۰ نسبت به اعمال مسدودسازی كامل وب سایت و اپلیكیشن شبكه اجتماعی تلگرام اقدام نمایند.
متذكر می­ گردد اعمال مسدودسازی باید بنحوی اجرا شود كه محتوای شبكه مذكور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشكن و نظایر آن) در كشور قابل دسترس نباشد تخلف از اجرای این دستور مستوجب تعقیب كیفری خواهد بود.
1397/02/11
14:25:53
5.0 / 5
5210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل