تدوین لایحه راهگشای استارت آپ های فناوری

تدوین لایحه راهگشای استارت آپ های فناوری تعمیر تلفن: بیش از حمایت مالی از كسب وكارهای نوپا، تسهیل قوانین و حل موانع این شركت ها از اهمیت زیادی برخوردار است؛ به همین دلیل، لایحه ای در این باره مورد توجه مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است و وعده تدوین آن را داده اند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، كسب وكارهای نوپا از مواردی است كه بویژه در حوزه فناوری اطلاعات اثرگذارند و به تازگی هم مورد توجه قرار گرفته اند كه اگر به آن ها توجه شده و حمایت لازم، نه الزاما حمایت های مالی بلكه بیشتر تسهیل شرایط و قوانین صورت گیرد، می توانند سهم به سزایی در افزایش نقش ICT در اقتصاد داشته باشند.

از جمله حمایت هایی كه به تازگی از استارت آپ ها یا همان كسب وكارهای نوپای فناوری اطلاعات انجام شده، توسط سازمان فناوری اطلاعات بوده كه با بیان این سازمان، استارت آپ هایی كه ایده و توانمندی برای فعالیت های مرتبط در حوزه فناوری اطلاعات دارند، با ارائه طرح های خود به مركز توانمندسازی و تسهیل گری كسب وكارهای نوپا می توانند از حمایتی در جهت اشتغال زایی و توسعه مناطق كمتر توسعه یافته و روستایی بهره مند شوند. این اقدام با هدف توسعه كسب وكارهای نوپا، پشتیبانی از اشتغال جوانان كارآفرین و توسعه خدمات الكترونیكی برای مناطق كمتر توسعه یافته و روستاها، اجرایی می گردد.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به تازگی با اشاره به لایحه ۷ ماده ای وزارت ارتباطات برای رفع موانع كسب وكارهای نوپا، در شبكه اجتماعی توئیتر خود نوشت: شاهد اظهارنظرهای حمایتی معاون اول محترم رئیس جمهور و هم وزیر صمت در مورد كسب وكارهای نوپا بودیم. امیدوارم با این حمایت ها لایحه ۷ ماده ای وزارت ICT برای رفع موانع ثبت و انحلال، بیمه و مالیات و هم اعطای تسهیلات به این كسب وكارها در دولت تا اردیبهشت ماه جاری باشیم.

جهرمی پیش از این هم به سیستم حمایت مالی از كسب وكارهای نوپا اشاره و اظهار كرده بود: در هیچ كجای دنیا به استارت آپ ها وام نمی دهند. اساسا وام دردی از استارت آپ ها را دوا نمی كند، در عوض دولت ها می روند و سرمایه گذاری های خطرپذیر را تقویت و نظام های تامین مالی استارت آپ ها را تامین می كنند. ما موظفیم تا مسیر سرمایه گذاری در استارت آپ ها را باز و شاخص گذاری های لازم را انجام دهیم؛ مطمئنیم اگر مصوبه ای در این حوزه تصویب شود، همه اركان نظام در آن همراه خواهند شد.
1397/01/15
16:18:26
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: ارتباطات , سرمایه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل