پرواز را به خاطر بسپار

پرواز را به خاطر بسپار تعمیر تلفن: حادثه سقوط هواپیمای آسمان در مسیر تهران - یاسوج خبر تلخ امروز بود. باشد در آینده شاهد تكرار این سوانح نباشیم.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، امروز بامداد گزارشی منتشر گردید كه خبر از حادثه ای تلخ برای تعدادی از هموطنان می داد. طبق این گزارش هواپیمای شركت هواپیمایی آسمان در مسیر تهران - یاسوج با ۶۶ سرنشین حدود ۵۰ دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد تهران از صفحه رادار خارج شده است. این هواپیما از نوع ATR۷۲ است كه در سال ۱۹۹۳ ساخته شد و ۲۵ سال سن داشته است.
اگرچه به دنبال این اعلام گمانه زنی هایی در خصوص احتمال سقوط این هواپیما صورت گرفت اما مدت زمان زیادی طول نكشید كه خبر قطعی در خصوص سقوط این هواپیما به علت برخورد با رشته كوه های دنا در منطه سمیرم اصفهان منتشر گردید.
در این رابطه سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار نمود كه فعلا نمی توان در مورد چرایی سقوط هواپیمای آسمان اظهارنظر كرد. همینطور مدیرعامل جمعیت هلال احمر كهگیلویه و بویراحمد اطلاع داد كه با هماهنگی های صورت گرفته نیروهای امداد و نجات هلال احمر استانهای لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و اصفهان به محل حادثه اعزام شده اند.
البته منطقه سمیرم، محل سقوط هواپیما به دلیل بارش فراوان برف و باران، صعب العبور است و تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز نیروهای امدادی موفق به یافتن بقایای هواپیما نشده اند.
اسامی سرنشینان این هواپیما به صورت رسمی اعلام گردید كه با عنایت به نوع حادثه كه سقوط هواپیماست می توان اظهار داشت كه همگی جان باخته اند.
در پی این سانحه مقام معظم رهبری پیام تسلیتی صادر و بر رسیدگی سریع به این حادثه تاكید نمودند. رییس جمهوری هم با صدور دستوری وزیر راه و شهرسازی را بعنوان مسوول رسیدگی به این سانحه تعیین و از عباس آخوندی خواست ضمن مدیریت، پیگیری و انجام هماهنگی های لازم جهت خدمات امدادی، علل حادثه سقوط هواپیما را سریعا گزارش كند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی هم اطلاع داد كه افراد محلی در منطقه صدای مهیب برخورد هواپیما با كوه دنا را شنیده اند با این حال تا این لحظه نیروهای امدادی موفق به یافتن بقایای هواپیما نشده اند.
از وای فای مجانی استفاده نكنید
امروز در گزارشی اخطار داده شد كه افراد در هنگام استفاده از سرویس اینترنت وای فای عمومی دقت كنند زیرا ممكن است مورد حمله هكرها قرار گیرند.
به گفته یكی از كارشناسان و متخصصان امنیت سایبری " استفاده از اینترنت وای فای كه در اماكن عمومی نظیر رستوران، خیابان ها، كافه ها و فروشگاه های مختلف عرضه داده می شود، از ضریب امنیت بسیار پایینی برخوردار می باشد و شهروندان و كاربران گوشیهای هوشمند و كامپیوتر باید از تمامی تهدیدات، خطرها و ریسك هایی كه این سرویس های وای فای عمومی برایشان تولید می كند، آگاه و آگاه باشند".
افزایش نرخ دلار واقعی است!
در خبر قابل توجه دیگری امروز رییس اتاق بازرگانی ایران افزایش نرخ دلار در چند هفته اخیر را ناشی از تورم دانسته و صحبت های برخی مسئولان دولتی در خصوص حبابی و غیرواقعی بودن نرخ فعلی دلار را رد كرد.
غلامحسین شافعی در این رابطه اظهار نمود: " فعالان اقتصادی بارها سفارش كردند آنچه در قانون دیده شده یعنی اعمال تفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی روی ارز صورت گیرد اما این اتفاق نیفتاد و نتیجه آن شوك ناگهانی است كه با آن مواجه هستیم. آنچه مشخص است این افزایش نرخ دلار حبابی نیست".
این اظهارات رییس پارلمان بخش خصوصی در حالی است كه مسئولان دولتی مربوطه معتقدند نرخ فعلی دلار غیرواقعی بوده و باید كاهش یابد.
وزیر جوان باز هم به سامسونگ اخطار داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز مجددا گریزی به ماجرای اخیر سامسونگ زده و تصریح كرد كه رجیستری پیام كنترل بازار را به سامسونگ داد. محمدجواد آذری جهرمی مرتبط با مسائل پیش آمده توسط شركت سامسونگ برای ورزشكاران المپیكی، اظهار نمود: " شركت سامسونگ روابط خوبی با ایران دارد اما رفتار شركت سامسونگ با ورزشكاران ما بسیار عجیب بود و درخواست بررسی داشتیم. البته اگر رجیستری نبود ما ابزاری نداشتیم كه بخواهیم با قدرت صحبت نماییم. اما اجرای رجیستری این پیام را به شركت سامسونگ داد كه ما قدرت كنترل بازار خویش را داریم. همینطور وزیر امور خارجه موضع صریح خویش را در این زمینه مشخص كرد و در نهایت با عذرخواهی برگزاركنندگان مسابقات، ارتباط با سامسونگ ادامه پیدا كرد".
سیگاری ها بخوانند
با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۷۵ ریال، تولید مشترك ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال بعنوان عوارض اضافه می گردد.
براساس اطلاعاتی كه از جانب انجمن تولیدكنندگان، واردكنندگان و صادركنندگان محصولات دخانی در اختیار ایسنا قرار گرفته، كمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان داخلی در سال آینده از ۶۷.۵ تا ۱۵۷.۵ تومان است. همینطور كمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۱۲۵ تا ۲۷۵ تومان خواهد بود. هر نخ سیگار وارداتی هم در سال آینده از ۱۶۰ تا ۳۶۰ تومان به فروش خواهد رسید.
نگران آنفولانزای پرندگان نباشید
در خبر قابل توجه دیگری امروز معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشكی كشور از متوقف شدن كامل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تلفات در پارك ملی حیات وحش بوجاق كیاشهر اطلاع داد.
علی اصغر ماكنعلی در این رابطه اظهار نمود: " ویروس H۵N۶ آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان كه به تازگی با استفاده از پرندگان مهاجر به ایران وارد شد، در همان پارك ملی حیات وحش بوجاق كیاشهر قرنطینه شد و تلفات در آن منطقه هم متوقف شده است. تلفات مربوط به دریاچه خلیج فارس تهران سویه دیگری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به نام H۵N۸ بوده است كه نه تنها قابل انتقال به انسان نیست بلكه ربطی به سویه جدید هم ندارد".
تناقضات نرخ سود و تسهیلات
با وجود اینكه در روال معمول باید نرخ سود تسهیلات بالاتر از سود سپرده باشد تا بتواند پاسخگوی تامین هزینه تجهیز منابع بانك ها باشد، با انتشار اوراق گواهی سپرده با سود ۲۰ درصد، اكنون این موازنه حداقل برای یك سال بهم می خورد.
امروز دومین روز از اجرای بسته سیاست ارزی بانك مركزی است. این دستورالعمل كه با هدف جذب نقدینگی و اثرگذاری در تولید تعادل در بازار ارز در دستور كار بانك ها قرار گرفته با عنایت به بالاتر بودن نرخ پنج درصدی نسبت به حساب سپرده بانكی، می تواند محلی جذاب برای سرمایه گذاری باشد تا جابجایی منابع درون بانك ها از حساب های كوتاه مدت و حتی مدت دار با سود كمتر به سمت خرید اوراق منتهی شود.
پیدا كردن پیكر سرنشینان سانچی منوط به گزارش ربات ارزیاب
سخنگوی شركت ملی نفتكش با تاكید بر این كه این شركت تلاش خویش را برای پیدا كردن سایر پیكرهای حادثه سانچی به كار می برد اظهار داشت كه پیدا كردن سایر پیكرها منوط به نتیجه گزارش های ربات ارزیاب است كه برای عكسبرداری به زیرآب فرستاده شده است.
محسن بهرامی با اشاره به رباتی كه برای عكس گیری از نفتكش سانچی به زیر آب فرستاده شده بود، تصریح كرد: " هنوز برای پیدا كردن سایر پیكرها امیدوار هستیم، اما این مساله منوط به این است كه چه خروجی از گزارش ربات حاصل شود. پیدا كردن پیكرها نیاز به تیم غواصی دارد در این راستا با چند تیم غواصی هم صحبت شده است، اما این فرآیند بستگی به نتایج گزارش دارد، زیرا غواص ها باید شرایط را بسنجند".
۱۶ دی ماه نفتكش ایرانی سانچی با یك كشتی فله بر چینی تصادف كرد كه سبب حریق و مفقود شدن ۳۲ پرسنل نفتكش شد. سانچی بعد از یك هفته حریق سرانجام غرق شد و تنها پیكر سه نفر از مفقودین پیدا شد.
كارگران چشم انتظار نرخ جدید حقوق
جلسه نهایی تعیین مزد سال آینده كارگران در حالی به موعد خود نزدیك می گردد كه در ایام اخیر پیشنهاد افزایش پلكانی حقوق و دستمزد كارمندان و كارگران، واكنش ها و دیدگاه های متفاوتی را به دنبال داشته است.
در این رابطه رحمت اله پورموسی - فعال كارگری - تاكید دارد كه حقوق و دستمزد كارگران و بازنشستگان باید به سمت واقعی شدن برود زیرا این كار ضمن بهبود معیشت و بالا رفتن قدرت خرید، فضای كار را برای نیروهای جوان باز می كند.
پیشنهاد این فعال كارگری این است كه دستمزد كارگران به علت عقب ماندگی های مزدی سالهای قبل به شكل پلكانی و در یك بازه زمانی پنج تا ۱۰ ساله افزایش پیدا كند تا ضمن جبران این فاصله، وضع معیشت كارگران بهبود یابد.
راهكارهایی برای هنگ كردن گوشی آیفون
كاربران گوشیهای هوشمند آیفون از تعداد زیاد هنگ كردن و قفل شدن این گوشی هنگام استفاده، ابراز نارضایتی می كنند.
در این رابطه وب سایت ویكی هاو، در گزارشی به بررسی مختصر مجموعه اقداماتی كه می توان به منظور جلوگیری از هنگ كردن گوشیهای آیفون انجام داد پرداخته است كه متن آن را می توانید در این لینك ملاحظه كنید.1396/11/30
13:58:14
5.0 / 5
5148
تگهای خبر: آیفون , اینترنت , سامسونگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل