با حضور وزیر ارتباطات و مشاركت همراه اول؛

كنفرانس تخصصی اینترنت اشیا ایران شروع به كار كرد

كنفرانس تخصصی اینترنت اشیا ایران شروع به كار كرد تعمیر تلفن: سومین كنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران بامداد روز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، این رویداد با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دكتر صادق عباسی شاهكوه مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت، مهندس نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جمعی از متخصصان این حوزه شروع به كار كرد.
جهرمی در صحبت های خود با اشاره به اینكه سه ضلعی «اینترنت اشیا»، «هوش مصنوعی» و «كلان داده ها» در حال شكل دادن یك تحول بزرگ در دنیا تحت عنوان اقتصاد دیجیتال هستند و نتایج آن تحت عنوان انقلاب صنعتی از آن یاد می شود، اظهار داشت: توجه ویژه به این عرصه و كوشش برای به كارگیری از توان داخلی برای پیشرفت در این عرصه اولویتی است كه حاكمیت ها باید به آن توجه نمایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح كرد: نیروهای خلاق و توانمندی در داخل كشور وجود دارند كه نمونه آنها در منطقه و دنیا كم است و این نیروها توان دارند كه این فناوری را در داخل كشور تولید و توسعه دهند و بتوانند بازار داخل و منطقه را با این روند تصاحب كنند.
آذری جهرمی همینطور اظهار داشت: در چنین نشست هایی، شركت ها می توانند با مرور وضعیت خود بفهمند در بخش تحولات دیجیتال در چه جایگاهی به نسبت رقبا قرار دارند و برگزاری نمایشگاه ها و همایش ها در حوزه تحولات دیجیتال همانند اینترنت اشیا كمك خوبی به فعالان این عرصه برای شناسایی ظرفیت های داخلی است. همینطور به لطف توسعه فراگیر نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل، بستر برای انتقال اطلاعات و توسعه در حوزه تحولات دیجیتال فراهم گشته است.
در آغاز مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه همراه اول در این نمایشگاه بازدید كرد و از نزدیك با آخرین دستاوردهای این شركت در حوزه هوشمندسازی و اینترنت اشیا آشنا شد. همراه اول بعنوان حامی برگزاری این رویداد، علاوه بر برپایی غرفه، با دعوت سخنران تخصصی از شركت نوكیا در حوزه شهر هوشمند، در این كنفرانس حضور دارد.
معرفی NB-IoT و كاربردهای آن، عرضه راهكارهای هوشمندسازی شبكه انرژی شامل برق، گاز و آب، عرضه راهكارهای هوشمندسازی و مدیریت ناوگان حمل و نقل شامل سامانه سپهتن (پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای) و سامانه تعاملی هوشمند خودرو و همینطور نمایش شهر هوشمند با استفاده از AR، از برنامه های همراه اول برای حضور در این نمایشگاه است.
علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۷، به محل نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در «بوستان گفتگو» رجوع كنند.

1396/11/25
12:56:39
5.0 / 5
5134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل