در كمیسیون تلفیق مجلس؛

موافقت با كلیات بودجه ICT، پیشنهادات وزارت ارتباطات رد شد

موافقت با كلیات بودجه ICT، پیشنهادات وزارت ارتباطات رد شد تعمیر تلفن: دبیر ستاد ICT معاونت علمی از موافقت با كلیات بودجه فناوری اطلاعات و ارتباطات در كمیسیون تلفیق مجلس اطلاع داد و اظهار داشت: در این لایحه بخشی از پیشنهادات وزارت ارتباطات رد شد.مهدی فقیهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه كلیات لایحه بودجه سال ۹۶ در صحن علنی مجلس رد شده است، اظهار داشت: اما كمیسیون تلفیق لایحه پیشنهادی دولت در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات را به صورت كلی تصویب كرد و با آن موافق بود.
وی اضافه كرد: بر اساس بررسی های كمیسیون تلفیق، جداول بودجه و تبصره های ماده واحده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد موافقت قرار گرفت اما با پیشنهادات جدیدی كه وزارت ارتباطات به بعضی از جداول اضافه كرده بود، موافقت نكرد.
دبیر ستاد فناوری اطلاعات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: برای مثال وزارت ارتباطات پیشنهاد داده بود كه ۳ درصد از محل دریافت حق السهم پروانه های حوزه ارتباطات به جای آنكه به دولت تخصیص یابد، در حوزه USO (خدمات مخابرات روستایی) هزینه شود كه كمیسیون تلفیق با این پیشنهاد موافقت نكرد.
وی اظهار داشت: در همین حال مبحث عرضه وام وجوه اداره شده با استفاده از پست بانك هم از دیگر پیشنهاداتی بود كه وزارت ارتباطات در لایحه بودجه مطرح كرده بود اما با آن موافقت نشد. از جانب دیگر مبلغ ۱۰ میلیارد تومان پیشنهاد اختصاص به امور فضایی در یكی از جداول بود كه با این پیشنهاد هم كمیسیون تلفیق موافقت نكرد.
دبیر ستاد فناوری اطلاعات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: اما به هر ترتیب كمیسیون تلفیق با كلیات بودجه پیشنهادی بخش ارتباطات موافقت كرده بود كه البته به صورت كل، كلیات بودجه در صحن علنی رد شد. بر این اساس كمیسیون تلفیق بار دیگر باید این لایحه را مورد بررسی قرار دهد و امكان دخل و تصرف در این موارد هم وجود دارد و هنوز هیچ چیزی نهایی نشده است.
فقیهی با اشاره به مبحث عوارض ۱۰ درصدی بازی های كامپیوتری خارجی كه در لایحه بودجه امسال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آمده است هم اظهار داشت: با وجود اینكه این بند از لایحه مخالفان بسیاری داشت و خیلی ها معتقدند كه سبب ضرر و زیان به كسب و كارهای داخلی و سوق دادن كاربران به سمت استفاده از خرید و فروش بازی های كامپیوتری خارحی از بازارهای اپلیكیشن خارجی می گردد اما كمیسیون تلفیق این بند از لایحه را مورد موافقت قرار داد و مقرر شد از بازی های كامپیوتری خارجی ۱۰ درصد عوارض برای سال ۹۷ دریافت شود.
وی تصریح كرد: بررسی مجدد لایحه بودجه توسط كمیسیون تلفیق طی ۱۰ روز آینده صورت خواهد گرفت و ممكن است این موارد هم بار دیگر اصلاح شود.

1396/11/09
19:17:23
5.0 / 5
4984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل