صدور ۱۰۰۰ پروانه فعالیت در زمینه افتا

صدور ۱۰۰۰ پروانه فعالیت در زمینه افتا تعمیر تلفن: ارتقای امنیت شبکه ملی اطلاعات و پیش گیری از خسارات احتمالی ناشی از به کارگیری محصولات ناامن، همچون اهداف به کارگیری محصولات، خدمات و آزمایشگاه های دارای صلاحیت خدمات امنیتی بشمار می رود و تا کنون نزدیک به 1000 گواهی و تاییدیه در زمینه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات صادر گردیده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، باتوجه به توسعه بیش از پیش محصولات و خدمات حوزه فضای تبادل اطلاعات و به کارگیری گسترده آنهـا در زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور، تامین امنیت زیرساخت ها، سازمان ها و نهادهای کشور موضوع بسیار حائز اهمیتی تلقی می شود، برای اینکه تهدیدات امنیتی نیز در فضای تولید و تبادل اطلاعات بطور روزافزونی اتفاق می افتند. استفاده از محصولات، خدمات و آزمایشگاه­ های دارای صلاحیت خدمات امنیتی منجر به ارتقای امنیت شـبکه ملی خواهد شد و از خسارات احتمالی ناشی از به کارگیری محصولات ناامن پیشگیری می کند.
در این راستا طبق آخرین آمار به دست آمده از سازمان فناوری اطلاعات ایران، هم اکنون ۹۵۶ گواهی و تاییدیه توسط معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات صادر گردیده است. این گواهی ها به تفکیک نوع فعالیت عبارتند از ۴۶۶ پروانه فعالیت خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات که توسط اداره کل نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات (نما) صادر گردیده است.
هم چنین از میان مجموع گواهی های صادره تعداد ۸۴ گواهی معتبر متعلق به ارزیابی امنیتی محصول فاوا، ۱۳ گواهی درحال تمدید، ۲۱ گواهی منقضی شده، ۹۸ تاییدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۸، ۲۹۷ تاییدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۹ و هفت گواهی نیز به ارزیابی امنیتی آزمایشگاه ها متعلق می باشد که وظیفه بررسی و صدور آنرا اداره کل ارزیابی امنیتی محصولات (ارم) به عهده دارد.
ارتقای امنیـت شـبکه ملـی اطلاعات و پیش گیری از خسارات احتمالی ناشی از به کارگیری محصولات ناامن، همچون اهداف به کارگیری محصولات، خدمات و آزمایشگاه های دارای صلاحیت خدمات امنیتی بشمار می رود که طی فعالیتی مشترک، مرکز مدیریت راهبـردی افتا و سازمان فناوری اطلاعات ایران وظیفه ارائه آنرا به عهده دارند. بر این اساس، کلیه متقاضیان دریافت گواهی ارزیابی امنیتی محصولات (گواهی افتا) می توانند جهت شروع و تمدید پروسه ارزیابی امنیتی محصولات و گرفتن گواهی امنیتی محصول، به سامانه جامع خدمات و محصولات افتا مراجعه کنند.
بنا به اعلام معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، به سبب شرایط کرونائی و تسهیل مراجعین بمنظور تمدید اعتبار گواهی نامه های منقضی شده یا درحال انقضای محصولات، از تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ اعتبار این دسته از گواهی ها به مدت شش ماه تمدید می شود و معتبر خواهد بود.
منبع:

1400/06/23
10:48:05
0.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل