شاد حریف پیام رسان ها و ابزارهای آنلاین نشد

شاد حریف پیام رسان ها و ابزارهای آنلاین نشد تعمیر تلفن: ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در مدراس در حالی صورت می گیرد كه هنوز هم خیلی از معلمان و دانش آموزان به سبب مشكلاتی كه شبكه ˮشادˮ دارد، از ابزارهای دیگری استفاده می نمایند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفند سال قبل و تعطیلی تمامی مراکز آموزش، آموزش مجازی در دستور کار قرار گرفت و البته از همان زمان اتصال به شبکه شاد یا آموزش آنلاین دانش آموزان، با مشکلات زیادی همراه بود؛ گلایه خانواده ها، معلم ها و دانش آموزان برای چالش های اتصال به این برنامه یک سمت این ماجرا و ناتوانی در تامین سخت افزار مورد نیاز برای اتصال به شبکه آموزش مجازی طرف دیگر ماجراست.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اخیرا درباره ارائه اینترنت رایگان به مدارس اظهار داشت: روزانه سه میلیارد تومان یارانه بابت اینترنت رایگان به آموزش و پرورش از جانب دولت پرداخت می شود، بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در زمان اوج مصرف از اینترنت رایگان استفاده می نمایند و ۸.۵ میلیون نفر روزانه از اینترنت رایگان استفاده می نمایند. اینترنت رایگان را برای همه دانش آموزان و معلمان رسمی و غیررسمی ارائه دادیم، نیاز هر یک از کاربران در ماه حدود هفت گیگابایت است اما حدود ۲۰ گیگابایت برای هر معلم طی سه ماه ارائه دادیم.
در صورتیکه خیلی از معلمان، بواسطه مشکلاتی که شاد دارد، آموزش را بوسیله شبکه ها و پیام رسان های دیگر دنبال می کنند، محسن حاجی میرزایی - وزیر آموزش و پرورش - اعلام نمود برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و آنها اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند.
وزیر آموزش و پرورش همین طور در پاسخ به اینکه اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده نماید باید پاسخگوی آموزش و پرورش باشد؟ اظهار داشت که اساسا اگر اعلام گردد حتما رسیدگی خواهد شد. همین طور آذری جهرمی همین طور آماری منتشر نمود که مطابق آن، بیش از ۱۱ میلیون دانش آموز عضو شاد هستند.
با این وجود، ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در حالی صورت می گیرد که در کنار تمام مشکلاتی که شاد دارد، باتوجه به یک نظرسنجی که وزیر ارتباطات مدتی پیش در صفحه اینستاگرام از کاربران خود پرسیده بود، اینکه آیا کاربران برای آموزش مجازی از اپلیکیشن شاد استفاده می نمایند یا سایر پیام رسان ها، کاربران ۲۷ درصد به شاد رای داده و ۷۳ درصد گزینه سایر ابزارها را انتخاب کردند.
آنطور که وزیر آموزش و پرورش می گوید، آمار استفاده و پیوستن به شاد روز به روز درحال افزایش است و مسائل و مشکلاتش کاسته می شود، بعضی از این مشکلات به زیرساخت های فنی مربوط می شود که شناسایی شده به اعتقاد او، شاد هر هفته با شاد هفته قبل متفاوت خواهد بود و خدمات بهتر و هموارتری را ارائه خواهدنمود.
با توجه به این که بنظر می رسد شاد با وجود خاصیت رایگان بودن، هنوز هم نواقصی دارد که کفه ترازو را به سمت استفاده از سایر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی پایین برده است، باید دید رفع این نقصها چه اندازه زمان می برد و استفاده از شاد چه زمانی می تواند به اندازه ای همه گیر شود که دیگر نیازی به استفاده از سایر ابزارها نباشد که هزینه های بالایی هم برای دانش آموزان و هم معلمان دارد.1399/07/30
22:57:40
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل