خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز ارتباطات

خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز ارتباطات تعمیر تلفن: دبیر شورای اجرای فناوری اطلاعات استعلام ضمانت نامه های بانكی و كدهای شبا برمبنای كد ملی توسط بانك مركزی و ثبت نام تامین كنندگان كالا و خدمات در سامانه تداركات الكترونیكی توسط وزارت صمت را از خدمات ویژه دولت الكترونیكی در روز جهانی ارتباطات اعلام نمود.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، بارها از طرف کارشناسان گفته شده اگر در امتداد تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاهش پیدا می کند و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» بجای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این خاصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
هرچند بنظر می رسد برخی دستگاه ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان ها میانه ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خودرا برای ارائه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می گیرند و شاید تنها عده ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.
روز جهانی ارتباطات، هفدهم ماه می است. حالا دیگر ارتباطات به تلفن و اینترنت هم محدود نمی گردد و بااینکه این مسیر بیش از ۱۵۰ سال پیش با تلگراف آغاز شد، اما با فناوری هایی مانند نسل پنجم اینترنت که صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد کرد، گره خورده و از آنجایی که سرعت رشد فناوری بسیار بالاست، در آینده شاهد تحولات بیشتری نیز خواهیم بود.
در این راستا رضا باقری اصل -دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات- در توییتر از چند اتفاق ویژه دولت الکترونیکی در روز جهانی ارتباطات آگاهی داد و آنها را نام برد. سرویس الکترونیکی استعلام ضمانت نامه های بانکی توسط بانک مرکزی، سرویس استعلام کدهای شبا برمبنای کد ملی توسط بانک مرکزی، ثبت نام رایگان و الکترونیکی تامین کنندگان کالا و خدمات در سامانه تدارکات الکترونیکی توسط وزارت صمت همچون این خدمات است.
باقری قبل از این هم به خدمات الکترونیکی که تا کنون به نتیجه رسیده اشاره نمود که شامل نقل و انتقال املاک مسکونی، ثبت نام الکترونیکی سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا می شد و اظهار نمود که منتظر نهایی شدن نسخه الکترونیکی، حذف دفترچه بیمه، مالیات بر ارث، یکپارچه سازی قبوض و مجامع الکترونیکی هستیم.
منبع:

1399/02/28
14:40:42
5.0 / 5
2600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل