در فاز دوم جشنواره كودك آنلاین؛

۴ اپلیكیشن كودك و ۲۰ ایده برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند

۴ اپلیكیشن كودك و ۲۰ ایده برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند به گزارش تعمیر تلفن وب سری و فیلم های كوتاه برتر جشنواره كودك آنلاین كه با حمایت همراه اول در حال برگزاری است، انتخاب شدند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر و به نقل از اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، روز شنبه ۱۸ اسفندماه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین انتخاب وب سری و فیلم كوتاه جشنواره «كودك آنلاین» كه با حضور سید محمد بطحائی؛ وزیر آموزش و پرورش، احمد مسجد جامعی؛ عضو شورای شهر تهران، علیرضا تابش؛ رئیس بنیاد فارابی، ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی و شاهین آرپناهی؛ مدیركل ارتباطات همراه اول برگزار شد، با اشاره به اینكه ۱۳ میلیون مخاطب كودك و نوجوان داریم كه متولد عصر فضای مجازی می باشند، اظهار نمود: فضای مجازی برای این نسل، حكم فضای واقعی را دارد و این طیف از جمعیت كشور قبل از شروع آموزش و یادگیری ها، با فضای مجازی زندگی می كنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از این منظر باید اظهار داشت كه صدمه پذیرترین قشر در استفاده از فضای مجازی هم همین گروه هستند و اگر برای آنها فكری متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه نكنیم، نسل آینده را از دست خواهیم داد.
وی ابراز كرد: تا قبل از این مهم ترین ابزار، محدودسازی فضای مجازی برای كودك بود؛ اما در شرایطی كه كودكان برای والدین شأن فیلترشكن نصب می كنند، مقوله محدودسازی، مفهوم خودش را از دست داده است.
آذری جهرمی با تاكید بر اینكه از لحاظ محتوایی، فرهنگی غنی در كشور داریم، خاطرنشان كرد: آنچه ما در وزارت ارتباطات انجام دادیم، ایجاد سه حلقه پلت فرم ها، محتوا و ترویج بود.
وی خاطرنشان كرد: در زمینه پلت فرم ها، چهار اپلیكیشن در رابطه با این حوزه را رونمایی كردیم و امیدواریم سكو سازان تشویق شوند تا پلت فرم هایی موردنیاز جوانان را طراحی نمایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان كرد: علاوه بر این، در بخش محتوا شتاب دهنده ای بوجود آمده كه حاضر به حمایت مالی از ایده های برگزیده این جشنواره تا تبدیل شدن آنها به محصول نهایی است.
وزیر جوان كابینه دوازدهم با اشاره به مرحله سوم كه از آن با نام «ترویج» یاد كرد، خاطرنشان كرد: در این زمینه، با سازمان های مردم نهاد همكاری را شروع كرده ایم كه از اردیبهشت ماه سال آینده، این زنجیره با شدت و سرعت بیشتری حركت خواهد نمود.
وی با اشاره به اینكه تنها ۱۴ درصد از والدین با ابزارهای «كنترل كودكان در فضای مجازی» آشنایی دارند، تصریح كرد: با عنایت به اینكه در مقابل كودكان و آینده كشور مسئول هستیم، ۵۰ تیم از سازمان های مردم نهاد، آموزش دیده اند تا با حضور در مدارس و بین مردم، پدرها و مادرها را نسبت به استفاده از ابزارهای كنترل فضای مجازی آموزش دهند.

برخورداری ۳۱ رده شغلی فضای مجازی از معافیت بیمه پیمان
همچنین در این مراسم سید ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی به ایراد سخنرانی كوتاهی پرداخت و ابتدا كودكان را بعنوان «قاعده هرم استفاده از فضای مجازی» معرفی نمود و اظهار داشت: این قشر، سپاه ۱۳ میلیونی را می سازند كه در شبكه های اجتماعی زندگی می كند.
رئیس مركز ملی فضای مجازی با اشاره به اینكه با بازاری جهانی مواجه هستیم كه در حال تولید محتوای بازی، آموزشی، سرگرمی و فیلم برای این قشر در فضای مجازی است، عنوان كرد: ازاین رو اگر فقط مصرف كننده باشیم، به تدریج توانایی و قدرتِ نقش داشتن در جهان را از دست خواهیم داد.
وی با تاكید بر اینكه كیفیت بالای كارهای خارجی از این جهت است كه تكنولوژی را در اختیار دارند و به عبارت دیگر، تكنولوژی برای تأمین نیاز آنها پدید آمده است، اظهار داشت: بنابراین زمانیكه تكنولوژی وارد سرزمین ما می شود باید متخصصانی در حوزه های جامعه شناسی، انسان شناسی، فرهنگ و روانشناسی با متخصصان بخش خصوصی تركیب شوند و به بومی سازی تكنولوژی بپردازند.
فیروزآبادی همینطور ایران را سرآمد توسعه پلت فرم ها و كسب وكارهای دیجیتال در منطقه دانست و ابراز امیدواری كرد: دولت و حكومت موانع را كمتر و فضا را سالم تر كنند.
وی همینطور خبر از اقدامی در شورای عالی فضای مجازی برای مرتفع ساختن بخشی از تحریم ها داد و اظهار نمود: اخیراً برای حل مشكلات بیمه تأمین اجتماعی، قرار شد در همه استان ها، مركزی مختص كسب وكارهای فضای مجازی ایجاد شود و همینطور با تعریف حدود ۳۱ شغل از مشاغل فضای مجازی، آنها از معافیت بیمه پیمان برخوردار شدند.
هم زمان با برگزاری جشنواره «كودك آنلاین» كه رویداد‏ی برای یافتن، گسترش و منتورینگ ایده هایی در حوزه‏ تولید محتوای تصویری (فیچر فیلم، سریال، مجموعه های آموزشی و فیلم كوتاه)، با تمركز بر پتانسیل های كارآفرینی و توجه ویژه به استقبال كودكان و نوجوانان از این آثار به حساب می آید، ۱۱۲۱ ایده و فیلم به این جشنواره رسید.
در گام نخست ۹۲ فیلم و ۴۴ ایده با همت هیئت داوران انتخاب گردید و شب گذشته هم از میان ایده های انتخاب شده، ۲۰ ایده برگزیده و تقدیر گردید كه قابلیت تولید محتوا برای كودكان و نوجوانان را دارند.
همچنین از «نبات»، «تاچستان»، «مداد» و «آیوتون» هم بعنوان چهار اپلیكیشن برتر جشنواره كودك آنلاین تقدیر گردید.
این جشنواره كه با حمایت گسترده همراه اول با هدف ایجاد انگیزه‏ كافی برای ایده ‏پردازی و جذب مخاطب كودك و نوجوان، تجمیع و هدایت سرمایه ها به سمت تولید برای كودك و نوجوان، جلب توجه افكار عمومی به مساله نحوه‏ استفاده كودكان و نوجوانان از محتوا در فضای اینترنتی و ایجاد فرصتی برای تبادل نظر و گفت‏گوی كارشناسان پیرامون جزئیات و مسائل استفاده‏ كودكان و نوجوانان از محتوای تصویری در فضای مجازی برگزار می شود، از امروز رسماً وارد فاز سوم خواهد شد.
جشنواره كودك آنلاین در دو بخش وب سری ها (سریال های اینترنتی) و فیلم كوتاه تعریف شده و زمان نهایی برگزاری جشنواره، بهار ۹۸ است.
گفتنی است همراه اول با عرضه سیم كارت «درسا» برای كودكان و سیم كارت «انارستان» برای دانش آموزان، پیشرو در زمینه استفاده كودكان و نوجوانان از فضای مجازی امن با حضور والدین است.

1397/12/19
22:27:10
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل