در هفته گذشته؛

۵۰ هزار چاپگر هك شدند

۵۰ هزار چاپگر هك شدند تعمیر تلفن: در یك هفته گذشته ۵۰ هزار چاپگر در نقاط مختلف جهان هك شدند و از آنها برای ارسال یك پیام عجیب تبلیغاتی استفاده شد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از انگجت، در این پیام كه بر روی كاغذهای چاپ شده توسط این چاپگرها منتشر می شد از افراد خواسته می شد تا در یك كانال سایت ویدئویی یوتیوب به نام PewDiePie عضو شوند.
دستكاری چاپگرهای مورد اشاره ناشی از نقص فنی خیلی از آنهاست كه استفاده از سخت افزارهای مورد اشاره و فعال كردن آنها را از راه اینترنت ممكن می كند. بدین شیوه می توان فرامین فعال كننده چاپگرها را از راه فضای مجازی و از طریق دور ارسال كرد.
هكری كه خودرا با اسم مستعار TheHackerGiraffe معرفی كرده با ارسال پیام هایی در شبكه اجتماعی توئیتر مسئولیت حملات مورد اشاره را بر عهده گرفته است. وی در تویئت های خود تصریح كرده كه چاپگرهای قربانی را به صورت تصادفی انتخاب نموده است.
نكته جالب اینكه خیلی از افرادی كه در محل كار خود قربانی حملات مورد اشاره بوده اند با حضور در شبكه های اجتماعی وقوع چنین پدیده عجیبی را اعلام نموده اند. همچون كشورهایی كه این حمله در آنها رخ داده می توان به آمریكا، كانادا و انگلیس اشاره نمود.
هكر مذكور برای شناسایی چاپگرهای هدف از سایتی به نام Shodan.io بهره برده كه موتورجستجوی وسایل ناایمن متصل به اینترنت است. وی تصریح كرده كه از این طریق موفق به شناسایی ۸۰۰ هزار چاپگر لطمه پذیر متصل به اینترنت شده كه می توان از همه آنها برای چاپ و ارسال پیام های ناخواسته سوءاستفاده كرد.
وی اضافه كرد: می توان از چاپگرهای لطمه پذیر برای دستكاری دستورات چاپ، دسترسی به فایل سیستمی آنها و حتی حافظه شان و حتی وارد آوردن لطمه فیزیكی به چاپگرها بهره گرفت.

1397/09/10
23:05:29
5.0 / 5
5837
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل