مدیر عامل شركت ملی پست ایران خبر داد

شیوه جدید محاسبه هزینه مرسولات پستی در آینده

شیوه جدید محاسبه هزینه مرسولات پستی در آینده تعمیر تلفن: مدیر عامل شركت ملی پست ایران با اشاره به رشد ۳۵ درصدی پست ویژه و ۲۴ درصدی پست سفارشی از افزایش درآمد ۱۱ درصدی در شش ماهه نخست امسال نسبت به شش ماهه نخست سال قبل اطلاع داد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، حسین نعمتی امروز در آستانه روز جهانی پست، با اشاره به حضور ۱۱ ماهه خود بعنوان مدیر عامل شركت ملی پست ایران، اقدامات انجام شده در این حوزه را شرح داد.
وی به افزایش درآمد ۱۱ درصدی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به شش ماهه نخست سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: عوامل مختلفی در این افزایش نقش داشته است، مانند افزایش ترافیك برخی سرویس ها اما درمجموع ترافیك نسبت به قبل سربه سر بوده ولی این افزایش درآمد با شفاف سازی در این حوزه به دست آمده است.
مدیرعامل پست اظهار داشت: رشد سرویس سفارشی ۲۴ درصد، پست ویژه ۳۵ درصد و پست عادی هم در شش ماهه نخست امسال به نسبت شش ماهه نخست سال قبل ۱۲ درصد كاهش داشته است.
نعمتی به اصلاح ساختار و ساماندهی مدیریتی بعنوان یكی از اقدامات انجام شده در این حوزه اشاره نمود و اظهار داشت: این برنامه با كمترین تنش ها و مشكلات در شركت پست انجام شد و در این ساماندهی ۶۰ درصد از مدیران با نگاه تخصصی و بدون نگاه سیاسی تغییر كردند.
وی، تبدیل مناطق پستی تهران از هشت به شش منطقه را یكی از برنامه های اجراشده در حوزه اصلاح ساختار عنوان نمود و اظهار داشت: تمركز مجدد مركز مكانیزه و تقویت معاونت حوزه فناوری اطلاعات پست برای تامین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری پست از دیگر اقدامات انجام شده در برنامه اصلاح ساختار پست است.
وی تقویت سرویس های نوین پستی و تجارت الكترونیكی را از اقدامات انجام شده در این حوزه بیان كرد و اضافه كرد: این اقدامات با هدف عرضه تمام خدمات پست به صورت هوشمند انجام شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه شركت ملی پست در تمام ایران نقاط ایران دارای دسترسی و امكان دریافت بسته است، خاطرنشان كرد: برای این منظور ۱۵ هزار نفر به صورت پاره وقت فعالیت می نمایند و هم چنین ۱۲ هزارو ۸۰۰ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم، 3000 نفر نیروی شركتی و 6000 نفر به صورت قراردادی در شركت ملی پست در حال عرضه خدمت هستند.
وی در بخش دیگر از این گفت وگو به ۵۲ میلیون ركورد اماكن در طرح استانداردسازی آدرس ها «جی نف» اشاره نمود و اضافه كرد: تابحال ۷۶ شهركه ۶۰ درصد اماكن شهری را دربرمی گیرد، در آدرس های آن ها در پروژه جی نف به صورت یكپارچه استانداردسازی شده است.
نعمتی، نبود نقشه، مشكل نام گذاری و پلاك را از مشكلات اجرای این طرح بیان كرد و اظهار داشت: شركت پست برای استاندارد كردن آدرس ها نیاز به این موارد دارد كه اگر همكاری دستگاه های متولی در این حوزه ها مناسب باشد، طرح جی نف با سرعت بهتری انجام می گردد.
وی به راه اندازی و توسعه درگاه «گیت وی» با استفاده از یك نرم افزار در حوزه تجارت الكترونیكی اطلاع داد و اضافه كرد: با استفاده از این درگاه در هر نقطه ای می تواند به خدمات پستی دسترسی داشت و از نقطه قبول مرسوله تا تجزیه و ارسال با استفاده از این درگاه انجام می گردد.
رییس هیات مدیره شركت ملی پست ایران درباره ارسال مرسولات فرهنگی و مطبوعاتی هم تصریح كرد: این سرویس به علت مشكلاتی در گذشته، تعطیل شده بود اما با شفاف سازی و تعاملی كه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده، دوباره به راه افتاده است و مرسولات فرهنگی با تخفیف ۱۲ تا ۳۰ درصدی ارسال می گردد.
وی از ارسال محصولات موسیقی و فیلم بعنوان اقدام دیگر در این حوزه یاد كرد و اضافه كرد: با سرویس «پست نوا» محصولات اصلی، موسیقی و فیلم را در كمترین زمان از انتشار آن ها به دست علاقمندان می رسانیم كه در این حوزه تا ۷۰ هزار نسخه هم توزیع شده است كه در تلاشیم تا آمار توزیع این محصولات را افزایش دهیم.
نعمتی، ارسال صنایع دستی و سوغات را از دیگر خدمات عرضه شده در حوزه سرویس ها عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به قابلیت های نقاط مختلف كشور در حوزه صنایع دستی و سوغات، شركت ملی پست، سازوكاری برای ارسال این محصولات در نظر گرفته است و هم اكنون هم توزیع زعفران به وسیله این سرویس انجام می گردد.
وی از برنامه پست برای ارسال صنایع دستی و سوغات در خارج از كشور اطلاع داد و اضافه كرد: با شركت پست تركیه و شركت های خصوصی در حال مذاكره هستیم تا بتوانیم این سرویس را در خارج از كشور هم فعال نماییم و البته مشكلاتی در حوزه گمرك برای ارسال این مرسولات داریم كه در حال پیگیری مبحث برای حل این مشكلات هستیم.
مدیر عامل شركت ملی پست ایران، به همكاری با برخی استارت آپ ها در حوزه پست هم اشاره نمود و اضافه كرد: در این حوزه با استارتاپ هایی در شیراز و كرمانشاه برای پیك شهری همكاری داریم و برای كلان شهری مانند تهران هم در برنامه داریم كه بتوانیم با استارت آپ هایی كه ظرفیت كاملی در این حوزه دارند، همكاری نماییم.
نعمتی، درباره برنامه پست برای حذف وزن كشی برای دریافت هزینه پستی هم اظهار داشت: عوامل وزن و مسافت در تمام دنیا برای بسته های بستی اعمال می گردد اما در بسته های كوچك با فراهم كردن جعبه های یك، دو، سه و پنج كیلویی هزینه را برمبنای میزان مسافت بسته محاسبه می كنند و شركت پست هم در آینده نزدیك ارسال مرسولات پستی را به همین شیوه طراحی و اجرا می كند.1397/07/15
20:01:32
5.0 / 5
5027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل