ماینرهای بیت کوین بیش از همیشه نیرو مصرف می کنند

ماینرهای بیت کوین بیش از همیشه نیرو مصرف می کنند تعمیر تلفن: ماینرهای بیتکوین با کامپیوتر های تخصصی قدرتمند، بیش از همیشه، نیروی رایانشی تولید می کنند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، داده های btc.com نشان داده است دشواری استخراج که معیاری برای سنجش نیروی رایانشی برای کسب بیتکوین است، روز چهارشنبه به بالاترین حد خود در همه زمان ها رسید. بروزرسانی دو هفته ای در حالی رشد ۳.۴ درصدی را نشان داده است که در دوره قبل، رشد ۳.۲۲ درصدی را ثبت کرده بود. این شاخص سال جاری مدام درحال رشد بوده و تنها دو کاهش جزئی داشته است.

هر چند ارزش بیتکوین کمتر از نصف میزانی است که در دوره اوج خود در سال ۲۰۲۱ داشت اما بهبود مستمر این دارایی دیجیتالی در سال میلادی جاری، سبب شده است که استخراج کنندگان، عملیات استخراج خویش را از سر گرفته یا گسترش دهند. کاهش هزینه های برق و موج جدید دستگاههای کارآمدتر هم به افزایش نیروی رایانشی کمک کرده است.

این امر به دو برابر شدن قیمت سهام ماینرها همچون شرکتهای ماراتون دیجیتال هولدینگز و رایت پلتفرمز در سال میلادی جاری کمک کرده است.

با این حال، باآنکه نیروی رایانشی بیشتری وجود دارد اما هر استخراج کننده، بیتکوین کمتری دریافت خواهد نمود چونکه شبکه بعد از پردازش موفقیت آمیز مقدار معینی از داده، مقدار محدودی از توکن جایزه را می دهد.

ولفی ژائو، سرپرست تحقیقات ماینرمگ (TheMinerMag) که بازوی تحقیقاتی شرکت مشاور استخراج رمزارز بلاکس بریج است، در اینباره اظهار داشت: استخراج کنندگان بیتکوین، در آستانه رسیدن تابستان، از برق ارزان تری برخوردار شده اند. همینطور دستگاههای جدیدتر و کارآمدتر هم با همان مقدار انرژی، نیروی رایانشی بیشتری تولید می کنند.

طبق داده هایی که توسط ماینرمگ گردآوری شده، حاشیه سود ناخالص شرکتهای بزرگ استخراج کننده رمزارز عمومی در سه ماهه اول بهبود یافته است. استخراج کنندگان بیتکوین در سه ماهه قبل که هوای سرد در ایالت های دوستدار رمزارز مانند تگزاس، سبب افزایش قیمت برق شد و قیمت های پایین بیتکوین به صورت مداوم سبب بحران نقدینگی و ورشکستگی در بین شرکتهای استخراج کننده بزرگ مانند کور ساینتیفیک شد، با یکی از چالش برانگیزترین زمان ها روبرو شدند.

استخراج کنندگان رمزارز همینطور تلاش کردند تا با خرید دستگاههای جدید یا استفاده از سیستم های خنک کننده کارآمد برای دستگاه ها، کارایی عملیات استخراج خویش را پیش از تغییر کد بیتکوین که سال آینده صورت می گیرد، بالا برند.

طبق گزارش بلومبرگ، این تغییر، پاداش های بیتکوین را که منبع اصلی درآمد استخراج کنندگان رمزارز است، به نصف می کاهد. بلاک چین بیتکوین در سال ۲۱۴۰، به سقف ۲۱ میلیونی خود خواهد رسید.

منبع:

1402/03/14
13:43:02
0.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل