براساس گزارش رگولاتوری اعلام شد؛

آخرین آمار مشترکین اینترنت همراه و ثابت در کشور

آخرین آمار مشترکین اینترنت همراه و ثابت در کشور به گزارش تعمیر تلفن، برپایه گزارش وضعیت شاخصهای آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میزان مشترکین پهن باند سیار بالاترین رشد را در بین شاخصهای آماری در یکسال گذشته داشته است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، بر مبنای آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با فاکتورهای آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه داده است وضعیت ضریب نفوذ پهن باند ثابت نسبت به زمان مشابه در سال قبل با ۰.۷۶ درصد کاهش روبرو بوده اما در عین حال ضریب نفوذ پهن باند سیار نسبت به زمان مشابه در سال قبل با ۱۱.۸۱ درصد افزایش روبه رو شده است. همینطور ضریب نفوذ تلفن ثابت از میزان ۳۴.۹۶ به ۳۴.۵۷ در مدت یکسال گذشته (زمستان ۱۴۰۰ تا زمستان ۱۴۰۱) رسیده است که کاهش ۱.۱۲ درصدی نسبت به گذشته را نشان میدهد. این درحالی است که ضریب نفوذ تلفن همراه از میزان ۱۶۶.۶۳ به ۱۷۵.۰۲ رسیده و رشد ۵.۰۴ درصدی را در بازه زمانی زمستان ۱۴۰۰ تا زمستان ۱۴۰۱ تجربه کرده است. تعداد مشترکین تلفن همراه از زمستان ۱۴۰۰ تا نسبت به تعداد مشترکین در زمستان ۱۴۰۱ هم رشدی ۵.۸۴ درصدی نشان میدهد. این درحالی است که میزان مشترکین پهن باند سیار بالاترین رشد را در بین فاکتورهای آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان میدهد. این میزان از ۹۵، ۸۶۹، ۲۵۲ در زمستان ۱۴۰۰ به ۱۰۵، ۱۸۰، ۴۹۴ در زمستان ۱۴۰۱ رسیده و رشد ۹.۷۱ درصدی را نشان میدهد. اما بر مبنای آمار رگولاتوری میزان استقبال از تلفن ثابت کاهش داشته است و از میزان ۲۹، ۳۸۳، ۳۴۸ مشترک تلفن ثابت در زمستان ۱۴۰۰ به میزان ۲۹، ۲۸۰، ۳۸۳ مشترک تلفن ثابت در زمستان ۱۴۰۱ رسیده است که کاهش ۰.۳۵ درصدی را نشان میدهد.
آمارهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان میدهد سال قبل ایرانی ها بیشتر از ۸۱ میلیارد بار مکالمه با تلفن همراه و شبکه سیار داشته است. میزان کل مکالمات شبکه سیار ۸۱، ۸۰۷، ۶۵۶، ۹۱۱ بوده است. بدین سان متوسط مکالمه ماهانه به ازای هر کاربر ۱۸۴ دقیقه بوده است. همینطور ایرانیها در سال قبل ۱۰۹ میلیارد پیامک رد و بدل کردند که کل پیامک های شبکه سیار به میزان ۱۰۹، ۲۸۰، ۲۶۲، ۷۱۹ بوده است. بدین سان متوسط پیامک ماهانه به ازای هر کاربر ۲۴۶ پیامک بوده است.


منبع:

1402/02/18
14:23:47
0.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل