چگونه پورت شارژ آیفون خودرا تمیز کنیم؟

چگونه پورت شارژ آیفون خودرا تمیز کنیم؟ تعمیر تلفن: اگر در شارژ کردن آیفون خود بوسیله پورت لایتنینگ با مشکل روبه رو شده اید یا بسادگی می ببینید که پورت شارژ آن به وضوح کمی کثیف یا گرفته شده است، ممکنست به فکر بیفتید چطور آنرا تمییز کنید.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، با چک کردن پورت گوشی خود، کار هوشمندانه ای انجام داده اید برای اینکه پورت، قطعه ظریفی است و نمی خواهید ناخواسته صدمه ای به آن وارد شود. وب سایت pocket-lint در گزارشی، به راهنمایی کاربران درباره ی نحوه تمییز کردن پورت لایتنینگ آیفون پرداخته است.

چطور پورت شارژ آیفون را تمییز کنیم؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که به یک ابزار برای تنظیم کردن پورت شارژ گوشی خود نیاز دارید. یک خلال دندان ساده می تواند کاملا ایده آل باشد برای اینکه ابزارهای فلزی ممکنست فناوری تنظیم شده در پورت لایتنینگ را ناخواسته خراشیده یا لطمه بزنند. یک گزینه اضافی دیگر می تواند به شکل یک قوطی هوای فشرده باشد که راهی ایده آل برای از بین بردن گرد و غبار چسبنده است.

پس از آماده شدن، این مراحل را دنبال کنید:

۱- قبل از شروع تمییز کردن پورت شارژ، آیفون خودرا خاموش کنید.

۲- از یک چراغ قوه برای دیدن پورت شارژ استفاده کنید تا بتوانید گرد و غبار و کثیفی داخل آنرا ببینید.

۳- اگر فکر می کنید کثیفی به آسانی پاک می شود، از هوای فشرده کوتاه داخل پورت استفاده کنید و ببینید که آیا کثیفی آن برطرف شد یا خیر.

۴- در صورت نیاز، از خلال دندان خود برای پاک کردن محتاطانه مواد چسبیده داخل پورت استفاده کنید و مراقب باشید که در این مرحله، لبه های پورت خراشیده نشود.

۵- اگر این کار جواب نداد، می توانید به آرامی خلال دندان را به دو طرف پورت بکشید و هر چند لحظه یک دفعه، چک کنید که آیا کثیفی برطرف شده است یا خیر و اگر همچنان وجود دارد، به پاک کردن آن ادامه دهید.

اینها مراحل ابتدایی هستند که می توانید در خانه انجام دهید و اگر فکر می کنید ممکنست بالاخره موفق شده اید داخل پورت شارژ را پاک کنید، آیفون خودرا به شارژ وصل کنید تا ببینید آیا شارژ می شود یا خیر.

البته، ممکنست گوشی شما به یک بررسی فنی یا کار دقیق تر از آنچه می توانید بدون ابزار مناسب در خانه انجام دهید، نیاز داشته باشد که در این صورت باید به یک تعمیرکار معتبر مراجعه کنید.

منبع:

1402/02/09
10:20:23
0.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل