دلیل اختلال اخیر اینترنت چه بود؟

دلیل اختلال اخیر اینترنت چه بود؟ به گزارش تعمیر تلفن، طی ماه های گذشته اختلالاتی در اینترنت کشور مشاهده شد و شرکت ارتباطات زیرساخت به علت این اتفاق از مردم عذرخواهی نمود اما اواخر هفته جاری، بار دیگر این اختلال رخ داد و وزیر ارتباطات با رد حمله سایبری اظهار داشت که این اختلال به علت بروز مشکل در زیرساخت یکی از اپراتورها رخ داده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه اینترنت از ساعت ۹.۵۶ امروز با اختلال مواجه شد؛ بگونه ای که در بعضی شرکتهای عرضه دهنده اینترنت فقط سایت های داخلی باز و در بعضی موارد دسترسی به این سایت ها هم با مشکل مواجه بود. طبق اعلام برخی کاربران، درگاه های پرداخت هم با مشکل مواجه بودند. البته این اختلال از ساعت ۱۰.۲۰ برای بیشتر کاربران برطرف شد؛ در اینباره عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در رابطه با علت اختلال پیش آمده در اینترنت با رد بروز حمله سایبری اظهار داشت: ۱۵ دقیقه در زیرساخت های یکی اپراتورها مشکلی رخ داد.

اما رونمایی از طرح اتصال پیام رسان های بومی تا آخر سال، مهم ترین خبر هفته گذشته به حساب می آید، در اینباره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که قابلیت «اینترکانکشن» یعنی رد و بدل کردن پیام بین پلت فرم های داخلی تا آخر سال عملیاتی می شود اما اخیرا امیر محمدزاده لاجوردی در پاسخ به کاربران در یک پیام رسان بومی در رابطه با زمان رونمایی از طرح اینترکانکشن پیام رسان های داخلی گفته است که این طرح طبق وعده وزیر محترم تا آخر سال رونمایی خواهد شد.

اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و شروع سال جدید، تعداد بسته هایی که از راه پست برای افراد ارسال می شود هم افزایش می یابد؛ مساله ای که محمد احمدی- معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست- به آن هم اشاره نمود و گفت از همان اوایل اسفند حجم فعالیت خدمات پستی نسبت به رویه روتین ماه های گذشته افزوده شده است، هم اکنون بخشی از خدمات ما نزدیک به ۵۰ درصد افزایش رویه و فعالیت داشته است. وی خاطرنشان کرد در اسفندماه طرحی عنوان بهار آورد ۱۴۰۲ اجرا کرده اند که در آن از بسیج همه نیروها برای فعالیتهای اجرایی استفاده نمایند. همینطور در این ایام زمان باجه های قبول و توزیعمان ساعت شان را تا ساعت ۱۸ و گاها ۲۰ بالا بردند که مدت زمان خدمت به مردم افزایش یابد، ازاین رو فرصت مناسبی است برای کسانی که درگیر کارند تا بعدازظهرها بتوانند خدمات خویش را عرضه بدهند.

اثر ویژه دولت الکترونیکی بر کاهش فساد دیگر خبر مهمی بود که این هفته منتشر شد؛ عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ای اعلام نمود یکی از شعارهای اساسی دولت سیزدهم مقابله با فساد است، گفت مردم به این دولت امید بسته اند تا با کاهش تخلفات، فساد هم در دستگاههای اجرای کاهش پیدا کند؛ ازاین رو باید این مساله را موردتوجه قرار داد که باید با هرگونه تخلفی که سرمنشأ فساد است بدون مماشات، محکم و قاطع برخورد شود. باآنکه درعین حال باید از نیروی انسانی بعنوان یک سرمایه در دستگاه اجرایی بخصوص در وزارت ارتباطات بعنوان یک دستگاه تخصصی صیانت کرد و حفظ آبروی افراد را تا قبل از اثبات هرگونه اتهامی موردتوجه قرار داد.

او بر این باور است که دولت الکترونیکی و هوشمند سازی دولت در کاهش فساد و تخلفات اثر بسیاری ویژه ای دارد؛ بر همین مبنا هدف گذاری شده و در قانون بودجه هم لحاظ شده است که سال آینده ۱۰۰ درصد خدمات دولت به صورت الکترونیکی و ۲۰ درصد آنها به صورت هوشمند عرضه شود.

استقرار سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در تهران، عنوان یکی دیگر از خبرهایی بود که هفته جاری منتشر شد؛ هم اکنون ۱۰ دستگاه، اطلاعات پایه سامانه پنجره واحد مدیریت زمین را تأمین می کنند تا مردم بتوانند به صورت هوشمند و بدون رجوع حضوری از خدمات این سامانه بهره مند شوند. او سامانه زمین را به دو بخش اصلی تقسیم کرد و گفت زیرسامانه پایش اراضی با دریافت تصاویر ماهواره ای به پردازش اطلاعات می پردازد و بر اثر آن تخلفات حوزه زمین را به پنج دستگاه متولی در حوزه حفاظت گزارش می دهد. بخش درگاه متقاضیان مردمی هم به تسهیل دریافت مجوزهای حوزه زمین برای مردم می پردازد که با عنایت به همکاری حدود ۲۱ دستگاه از حوزه آب و فاضلاب گرفته تا مسکن و شهرسازی و برق و گاز و غیره به استعلامات ثبت شده به صورت سیستمی پاسخ داده می شود.

در نهایت اعلام گردید با اتصال ۳۲۲۵ روستای جدید به شبکه اینترنت در دولت سیزدهم، میزان پوشش اینترنت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار از مرز ۹۱ درصد عبور کرد. ایرج روحی -مشاور وزیر و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی – در این حوزه اظهار داشت: پوشش صد درصدی به این معناست که مشکلات ارتباطی به صورت کامل برای روستاهای دارای زیرساخت پایه مانند برق حل می شود. هرچند برخی نقاط کم پوشش یا کم کیفیت باقی خواهد ماند که مشکل آنها را هم با راه اندازی سایت های جدید رفع خواهیم کرد. طبق گفته وی در این زمان توانستند بیشتر از ۱۹ درصد پوشش آنرا بالا برند و الان پوشش روستاهای این استان بالای ۷۹ درصد است.

منبع:

1401/12/25
12:52:03
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل