تمدید سومین دوره رقابت علمی کنز تا 30 دیماه

تمدید سومین دوره رقابت علمی کنز تا 30 دیماه به گزارش تعمیر تلفن، سومین دوره رقابت علمی کنز که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار می گردد تا ۳۰ دیماه ۱۴۰۱ تمدید گردید.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از معاونت فناوری ریاست جمهوری، کنز به معنای کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف این رقابت عرضه راهکارهای مبتنی بر علم برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که توسط دانشمندان جوان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) در سرتاسر کشورهای اسلامی و مسلمانان سایر کشورها عرضه می شود.
در این رقابت بین المللی، شرکت کنندگان راهکارهای خویش را در حوزه های ۶ گانه به صورت عام یا به صورت اختصاصی برای چالش های اعلام شده توسط پاویون های ملی و بین المللی، در چارچوب یک فیلم ۳ تا ۵ دقیقه ای عرضه می دهند.
کنز به دنبال «یافتن چاره هایی برای مقابله با چالش های فعلی جوامع بشری»، «استفاده از شخصیت ها و ظرفیت متخصصان برای توسعه علم و فن آوری و تأمین نیازهای صنایع مختلف»، «سوق نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه های علمی باکیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر»، «زمینه سازی تعامل بیشتر محققان، فن آوران و سرمایه گذاران جهت پیشرفت علم و فناوری»، «ایجاد یک گنجینه پرارزش از آثار با جمع آوری دستاوردهای شرکت کنندگان» و «ایجاد بستری فعال برای تعامل و همکاری بین برندگان رقابت بین المللی کنز و برنده های جایزه مصطفی (ص) و در نتیجه ایجاد شبکه های علمی در سطوح مختلف» است.
حوزه های رقابت کنز در سال ۱۴۰۱ شامل «صنایع غذایی و کشاورزی»، «سلامت و تجهیزات پزشکی آب، انرژی و محیط زیست»، «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی» و «معدن و صنایع معدنی» می شود.


منبع:

1401/10/19
11:28:53
0.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل