مدیركل ارتباطات همراه اول:

پیام اخطار زلزله هک نبوده است

پیام اخطار زلزله هک نبوده است به گزارش تعمیر تلفن، مدیرکل ارتباطات اپراتور همراه اول در رابطه با پیام اخطار زلزله به بعضی از شهروندان توضیح داد: هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مورد متأسفانه به علت خطای تیم تحقیقاتی که بر قابلیت اخطار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند و قرار بود پیام را صرفاً آن تیم تحقیقاتی دریافت نمایند، بوده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، حامد حکاکان - مدیر کل ارتباطات همراه اول - در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: عذرخواهی می کنم از مشترکینی که این پیام را به اشتباه دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: این نوید را می دهم که هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مورد متاسفانه به خاطر خطای تیم تحقیقاتی که داشتند روی قابلیت اخطار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند بود و قرار بود صرفاً آن تیم تحقیقاتی پیام را دریافت نمایند.
همراه اول هم در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مشترکان خود اعلام نمود هیچگونه هک یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این پیام به علت خطای یک تیم تحقیقاتی در ارسال پیام تست سرویس جدید اخطار بلایای طبیعی بوده است که تیم تحقیقاتی که درحال تست سرویس اخطار بلایای طبیعی بوده به اشتباه پیام را برای تعدادی از مشترکان همراه اول در شهر تهران ارسال کرده است.
گفتنی است؛ ساعاتی پیش پیامی که به نظر می آید از جانب گوگل و تحت سیستم عامل تلفن های همراه ارسال شده باشد، برای بعضی از شهروندان ارسال شد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه بعضی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: اخطار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید» پیگیری های ایسنا نشان داد که چنین پیامی صحت نداشته و جعلی است.
منبع:

1401/09/17
23:26:27
0.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل