قابلیت امنیتی جدید اپل مقابل جاسوس افزارها

قابلیت امنیتی جدید اپل مقابل جاسوس افزارها شرکت اپل می خواهد قابلیت جدیدی به نام ˮحالت قفلˮ (Lockdown Mode) را پاییز امسال عرضه نماید که لایه جدیدی از حفاظت در مقابل حملات هک پیشرفته برای کاربران فراهم می آورد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، این اقدام اپل به دنبال بهره برداری دو شرکت اسرائیلی از حفره های امنیتی نرم افزار این شرکت آمریکایی برای رخنه به آیفونهای اهدافشان بدون نیاز به کلیک یا فشردن هیچ دکمه ای، صورت می گیرد. شرکت اپل از گروه NSO که سازنده جاسوس افزار پگاسوس با قابلیت انجام چنین حملاتی است، شکایت کرده است. این شرکت اسرائیلی در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفته است.

قابلیت "حالت قفل"، پاییز امسال برای آیفونها، آی پدها و کامپیوتر های مک عرضه خواهد شد و فعال کردن آن، بیشتر ضمیمه هایی که به اپلیکیشن مسیج آیفون ارسال می شود، را می بندد. پژوهشگران امنیتی براین باورند که گروه NSO از یک حفره امنیتی مربوط به این اپلیکیشن بهره برداری کرده است. حالت جدید، اتصالهای غیرمعمول به آیفونهایی که در حالت قفل هستند را مسدود خواهدنمود. شرکت اسرائیلی سلبریت از چنین اتصالات دستی برای دسترسی به آیفون بهره برده است.

نمایندگان اپل می گویند براین باورند حملات پیشرفته ای که این توانایی جدید برای مبارزه با آنها طراحی شده است و تکنیکهای هک، "زیرو کلیک" نامیده می شوند، همچنان نادر هستند و بیشتر کاربران نیازی به فعال کردن قابلیت جدید ندارند.

شرکتهای جاسوس افزار مدعی هستند فناوری بسیار پیشرفته خودرا برای مساعدت با دولتها برای مبارزه با تهدیدهای امنیت ملی می فروشند. اما یافته های گروه های مدافع حقوق بشر و روزنامه نگاران نشان داده است که این جاسوس افزارها برای حمله به جامعه مدنی، سرکوب مخالفان سیاسی و مداخله در انتخابات استفاده می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، برای مساعدت با تقویت قابلیت امنیتی جدید، اپل اعلام نموده است برای هر حفره امنیتی که پژوهشگران بتوانند در این توانایی شناسایی کنند، دو میلیون دلار پرداخت می کنند که بالاترین پاداش کشف باگ در این صنعت شمرده می شود.
1401/04/18
08:12:13
0.0 / 5
248
تگهای خبر: آیفون , اپل , اپلیكیشن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل