راهكارهای امنیتی برای شركت هایی كه دوركاری می كنند

راهكارهای امنیتی برای شركت هایی كه دوركاری می كنند تعمیر تلفن: شیوع كرونا، دوركاری را در بین سازمان ها و شركت ها در سراسر جهان افزایش داد و این در حالیست كه همچنان خیلی از شركت ها روش های امنیتی درستی برای مقابله با باج افزارها و بدافزارها ندارند، هرچند نشانه هایی از پیشرفت وجود دارد، برای اینكه حالا برخی سازمان ها بطور فزاینده ای از راهكارهای مبتنی بر ابر مدرن نسبت به راهكارهای قدیمی منسوخ پیروی می كنند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخش های مختلف از طرف دولت کشورهای جهان شد، استفاده از خدمات مبتنی بر فضای ابری و اینترنت نیز توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس ها نیز رکورد زده است.
در سال های گذشته باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند. خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
از طرف دیگر کار ازراه دور سبب شده است که خیلی از سازمان ها به سبب راهکارهای دسترسی ازراه دور، در راندمان و درآمد عقب بمانند. در گزارش پلیس فتا، رهبران IT موردبررسی قرار گرفتند و ۱۹ درصد از آنها بیان نمودند که هنگام استفاده از راهکارهای دسترسی ازراه دور قدیمی، اغلب یا همیشه مشکلات شبکه و تأخیر را تجربه می کنند و ۴۳ درصد دیگر نیز می گویند که بعضی اوقات این مشکلات را دارند.
ارزیابی ۸۱ مورد گزارش حاکی از آنست که این مسائل منجر به کاهش راندمان برای ۶۸ درصد از پاسخ دهندگان و از دست دادن درآمد برای ۴۳ درصد شده است. بر طبق این گزارش، سازمان ها هنگام کار ازراه دور به روش های مختلف بطور ایمن به شبکه های داخلی متصل می شوند. حدود ۶۶ درصد از آنها از VPN بهره برده اند، ۵۸ درصد بیان نمودند که از سرویس ابری بوسیله مرورگر وب استفاده می نمایند، ۴۸ درصد از راه حل دسترسی ازراه دور و ۳۴ درصد از دیوار آتش استفاده می نمایند. خیلی از سازمان ها هنوز از راهکارهای قدیمی مانند VPN و دیواره های آتش استفاده می نمایند تا مقیاس بندی کنند و با تنگناهای پیش رو و دید کم شبکه مبارزه کنند.

راه حل های امنیتی و کار از راه دور
۳۳ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که رمز عبور تنها راه تأیید اعتبار خود برای دسترسی به سیستم ها است؛ درحالی که ۶۲ درصد از مدیران فناوری اطلاعات گفتند از راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر برای دسترسی امن ازراه دور استفاده می نمایند، ۴۹ درصد گفتند هنوز از دیوار آتش و ۴۱ درصد از VPN سخت افزاری استفاده می نمایند.
اما نشانه هایی از پیشرفت وجود دارد، برای اینکه سازمان ها بطور فزاینده ای از راهکارهای مبتنی بر ابر مدرن نسبت به راهکارهای قدیمی منسوخ پیروی می کنند. به دنبال همه گیری بیماری و تغییر در شیوه کار، ۷۲ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که به احتمال زیاد یا بطور کامل راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر را می افزایند، ۳۸ درصد بیشتر از پیش از همه گیری.
مدیرعامل شرکت Amit Bareket اظهار داشت: با نیروی کار توزیع شده و متحرک امروز، مدل شبکه سنتی و مبتنی بر محیط دیگر منطقی نیست. جای تعجب نیست که شرکت ها بطور فزاینده ای به سیستم عامل های سایبری و شبکه مبتنی بر ابر منتقل شوند. ازآنجایی که شرکت های تجاری در هراندازه برای مدیریت مشاغل خود به ابر تکیه می کنند، به روش های جدیدی برای برقراری امنیت نیاز دارند تا بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا شبکه از حملات سایبری بطور مؤثری جلوگیری نمایند.
۷۴ درصد از پاسخ دهندگان به سبب نگرانی های امنیتی، راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر را بوسیله سخت افزار استفاده می نمایند، ۴۴ درصد با کمک روش مقیاس پذیری مقابله می کنند و ۴۳ درصد ملاحظات صرفه جویی در وقت را ذکر می کنند. ۶۱ درصد از سازمان ها معتقدند محافظت از دستگاه های جدید بیشترین نگرانی امنیتی باتوجه به کار ازراه دور است، درحالی که ۵۶ درصد اعلام کردند بیشترین نگرانی آنها عدم دید کاربران ازراه دور است. ۳۹ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند مقیاس پذیری بزرگ ترین چالش آنها در تامین نیروی کار ازراه دور است، درحالی که ۳۸ درصد گفتند تخصیص بودجه بزرگ ترین چالش آنها است.1399/08/14
15:09:24
5.0 / 5
1447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل