سریعترین سرعت اینترنت موبایل در كدام كشورهاست؟

سریعترین سرعت اینترنت موبایل در كدام كشورهاست؟ به گزارش تعمیر تلفن رتبه یك تا سه سرعت اینترنت موبایل در جهان تا ماه جولای ۲۰۲۰، به ترتیب به امارات متحده عربی، كره جنوبی و چین تعلق دارد؛ متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه جولای سالجاری میلادی، ۳۴.۵۱ مگابیت بر ثانیه است كه رتبه ایران را در مقایسه با ماه ژوئن، به ۷۴ از میان ۱۳۸ كشور رسانده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات وب سایت Speedtest که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید.
طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه جولای ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۴.۵۱ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۳ مگابیت برثانیه است. همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۸۱.۴۶ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۲.۶۳ مگابیت برثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه جولای ۲۰۲۰، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۱۰.۹۰ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۹.۰۴ مگابیت برثانیه)، چین (۱۰۵.۱۱ مگابیت برثانیه)، قطر (۸۸.۷۸ مگابیت برثانیه) و عربستان (۷۱.۷۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۱۳.۱۸ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۰۲.۶۰ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۱.۴۵ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۶۹.۷۴ مگابیت برثانیه) و رومانی (۱۶۳.۵۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود. این در حالیست که تا ماه جولای امسال، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۹.۸۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۸۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۴ از میان ۱۳۸ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از آنست که چهار رتبه و نسبت به ماه ژوئن که ایران در رتبه ۶۶ قرار داشت، هشت رتبه ای پایین تر آمده است.


در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۵.۶۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۸.۷۶ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۲۵ از میان ۱۷۴ کشور رسانده و در مقایسه با ژانویه سال جاری میلادی که اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۲۲ قرار داشت، سه پله ای کمتر شده است. این در حالیست که در ماه ژوئن، اینترنت ثابت ایران در رتبه ۱۳۳ قرار داشت و الان در مقایسه با ماه گذشته، صعودی هشت رتبه ای را تجربه کرده است.
طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از باهاماس، جمهوری دومینیک و آرژانتین کندتر و از کاستاریکا، سورینام و لائوس سریع تر است.


همین طور اینترنت ثابت ایران هم اکنون از آنتیگوا و باربوردا کندتر و مالی کندتر و از مالدیو و بولیوی سریع تر است.

1399/06/02
19:57:58
5.0 / 5
2210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل