به همت متخصصان سازمان نقشه برداری صورت گرفت

طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه

طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه تعمیر تلفن: متخصصان اداره كل سامانه‎ها و زیرساخت های اطلاعات مكانی (GIS) سازمان نقشه برداری كشور، اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن های همراه هوشمند اندروید را طراحی كردند و نسخه IOS آنرا باز در دست تهیه دارند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، برنامه زیرساخت داده مكانی یا همان "ژئوپورتال" به منظور مشابه سازی برخی امكانات این برنامه در محیط تحت وب، در محیط تلفن ‎های همراه هوشمند و تبلت ‎ها تهیه شده است. این برنامه در اداره كل سامانه ها و زیرساخت های اطلاعات مكانی سازمان نقشه برداری كشور به منظور تسهیل در امر دسترسی به داده های مكانی تحت سیستم عامل اندروید تهیه شده است. با استفاده از این برنامه كاربران تلفن های هوشمند می‎توانند در هر لحظه و مكانی كه اتصال اینترنت همراه آنها برقرار باشد، از قابلیت های این برنامه استفاده كنند.
زیر ساخت داده های مكانی، مجموعه ای از سیاست ها، استانداردها، شبكه های دسترسی، داده های مكانی سازمان ها و مردم است كه امور مختلف تولید، جمع آوری، ذخیره سازی، دسترسی و استفاده بهینه از داده های مكانی را در حوزه مشخصی تسهیل و هماهنگ می كند. هدف اصلی زیرساخت داده مكانی این است كه دولت ها و سازمان ها و دستگاه های اجرایی با كمترین هزینه و در كوتاه ترین زمان ممكن به داده های مكانی پایه، پردازش شده، لایه بندی شده و به روز شده دسترسی داشته باشند. جهت دسترسی به موارد مذكور بوسیله یك پنجره واحد در محیط وب از ژئوپورتال استفاده می شود.
برمبنای اعلام سازمان نقشه برداری، از سویی دیگر عدم دسترسی به اطلاعات دقیق، قابل استفاده و به هنگام را می توان یكی از موانع اساسی در راه تحقق خدمات رسانی كارا در سازمان های مختلف دانست. همین طور عدم آگاهی از وجود داده در سازمان های مختلف، موازی كاری درباب جمع آوری داده را باعث شده كه خود منجر به اتلاف وقت و هزینه های گزاف شده است. بدین سبب بهره مندی از چنین برنامه های كاربردی كمك شایانی برای رفع چنین چالش هایی خواهدنمود.1397/12/07
19:30:29
5.0 / 5
5048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل