غول های آمریكایی در فهرست سیاه اتحادیه اروپا

غول های آمریكایی در فهرست سیاه اتحادیه اروپا تعمیر تلفن: اتحادیه اروپا دو شركت بزرگ آمریكایی گوگل و آمازون را تحت تاثیر اقدامات انحصارگرایانه در لیست سیاه خود قرار داد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، مدتهاست كه مقامات اتحادیه اروپا ضد بعضی از غول های تكنولوژی قوانینی را مطرح و تصویب كرده است تا آنها را مجبور كند رفتارهای سازمانی و عملكردی خودرا تغییر دهند.
هر چند كه این اولین باری نیست كه گوگل به سبب نقض بعضی از قوانین وضع شده در منطقه یورو و اتحادیه اروپا جریمه شده است و چندی قبل بود كه فرانسه باز به صورت مستقل این شركت بزرگ را ۵۰ میلیون یورو جریمه نقدی كرد، اما بنظر می رسد كه اتحادیه اروپا در مقابل اقدامات انحصارگرایانه گوگل و آمازون كوتاه نیامده و به دنبال وضع قوانین سخت گیرانه و پرداخت جریمه و اعمال محدودیت های بیشتری است و بنا بر این تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته نشان داده است كه مقامات اتحادیه اروپا نام این دو غول تكنولوژی را در فهرست سیاه فعالیت های تجاری غیرمنصفانه خود قرار داده اند تا بدین ترتیب بتوانند آنها را مجبور كنند كه چگونه محصولات و سرویس های خودرا در پلت فرم های خود رده بندی كنند به گونه ای كه مانع فعالیت و كاهش استقبال از سایر رقبای آنها نشود. در واقع باید اظهار داشت كه هدف از تصویب این قوانین متوقف كردن اقدامات ناعادلانه در پلت فرم های آنلاین و فروشگاه های اینترنتی برای خریداری و نصب و دانلود اپلیكیشن است.
طبق گزارش رویترز، این قوانین و مقررات جدید كه در آوریل سال قبل توسط مقامات كمیسیون اروپا به تصویب رسید، به قوانین P2B یا پلتفرم به كسب وكار معروف است و شامل فروشگاه های اینترنتی گوگل پلی استور، اپ استور اپل، مایكروسافت استور، ماركت پلیس آمازون و ای بی (eBay) می شود.
البته در این فهرست سیاه نام شبكه های اجتماعی و شركت های بزرگ دیگری كه آنها باز در عرصه فناوری و اینترنت فعالیت دارند، به چشم می خورد كه از مهم ترین آنها باید به فیسبوك، اینستاگرام، اسكای اسكنر، گوگل شاپینگ، گوگل سرچ، Senzam.cz، یاهو، DuckDuckGo و بینگ مایكروسافت اشاره نمود.
گوگل سال قبل باز به سبب همین اقدامات انحصارگرایانه خود در بازار سرویس و پلت فرم های اینترنتی به پرداخت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیارد یورو جریمه نقدی محكوم شده بود كه بیشترین جریمه از طرف اتحادیه اروپا بر این شركت شمرده می شود.1397/11/29
14:50:35
5.0 / 5
4636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل