امنیت سایبری نسل پنجم اینترنت زیرسوال رفت!

امنیت سایبری نسل پنجم اینترنت زیرسوال رفت! تعمیر تلفن: خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری آگهی داده اند كه لطمه پذیری و حفره های امنیتی موجود در شبكه نسل پنجم اینترنت امكان دارد امنیت اطلاعات كاربران را به مخاطره بیاندازد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری باز در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
حالا اخیرا كارشناسان متعددی كه در حوزه امنیت سایبری فعالیت می نمایند، اعلام نموده اند كه فناوری شبكه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به اینترنت ۵G دارای لطمه پذیری و ضعف های امنیتی عدیده ای است كه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد به اطلاعات خصوصی و حریم شخصی كاربرانی كه از آن استفاده می نمایند، نفوذ یافته و دسترسی پیدا كنند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
آنها بر این باورند كه هكرها و مجرمان سایبری قادر خواهند بود با استفاده از این لطمه پذیری های موجود در شبكه اینترنت ۵G داده های كاربران را بوسیله امواج رادیویی به سرقت ببرند و بدین ترتیب به اهداف و برنامه های خود برسند.
یكی دیگر از چالش هایی كه پیش روی شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G وجود دارد، مخاطرات و تهدیداتی است كه برای سلامتی بشر به وجود آورده است كه دانشمندان متعددی را در این حوزه نگران كرده و باعث شده است تبدیل به دغدغه آنها شود.1397/11/16
13:40:03
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل