در مهم ترین اخبار اقتصادی امروز ایسنا بخوانید

اظهاراتی درباره سرنوشت نرخ ارز، بنزین و حقوق كاركنان

اظهاراتی درباره سرنوشت نرخ ارز، بنزین و حقوق كاركنان تعمیر تلفن: امروز (چهارشنبه) در میان خبرهای اقتصادی، آگهی ارزی رئیس كل بانك مركزی، اظهارات جدید وزیر نفت درباره قیمت و سهمیه بندی بنزین برمبنای تحمل مردم، تایید افزایش ۲۰ درصدی حقوق كاركنان در سال آینده و همین طور مخالفت با ارزان كردن بلیت هواپیما از مهم ترین ها بود.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، اخیراً رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش دولت برای برگشت هزینه بلیت هواپیما به وضعیت قبل آگاهی داده و گفته بود وزیر راه باز از گرانی بلیت هواپیما نگران است، برای اینكه دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. اما مقصود اسعدی سامانی -دبیرانجمن شركت های هواپیمایی- اصرار كرد كه ۷۰ درصد سهم جابه جایی حمل و نقل كشور برعهده بخش خصوصی است و وعده ارزان سازی از جیب بخش خصوصی نه قانونی و نه شرعی است.
وی با بیان این كه نه تنها در روزهای تعطیلات ۲۲ بهمن ماه بلكه در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸ باز تغییری در نرخ های بلیت هواپیما نخواهیم داشت، اظهار نمود: امكان دارد در پیك سفرها، مسیرهای رفت ترافیك بیشتری داشته باشند و قیمت ها افزایش یابند اما این افزایش قیمت ها بالاتر از نرخ تعیین شده نیست و این در شرایطی است كه مسیر برگشت همان پروازها با نرخ پایین تری عرضه می شود، بدین سبب به هیچ وجه سقف قیمت بلیت شركت های هواپیمایی بالاتر از سقف تعیین شده نیست.
افزایش حقوق، همان ۲۰ درصد
با وجود اصراری كه نمایندگان برای افزایش بیشتر از رقم ۲۰ درصد پیشنهادی دولت به منظور افزایش حقوق كاركنان در سال ۱۳۹۸ داشتند، آخرین اخبار از این حكایت دارد كه پس از مذاكرات و رایزنی ها در كمیسیون تلفیق در نهایت همان افزایش ۲۰ درصدی مورد موافقت قرار گرفته است.
برمبنای آخرین گزارش سازمان برنامه و بودجه، دولت برای سال آینده حدود ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای حقوق كاركنان رسمی پیمانی و قراردادی پیش بینی كرده است كه این رقم در مقایسه با ۹۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سال جاری تا ۲۴ درصد افزایش دارد. همین طور برای پرداخت حقوق بازنشسته های كشوری و لشكری در سال بعد تا ۶۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه وضع كرده است كه نسبت به رقم پرداختی امسال ۳۲ درصد افزایش دارد.
راهی جز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین نیست
به كارشناسان، درحال حاضر بهترین راهكار سهمیه بندی و دو نرخی كردن نرخ سوخت است. برای اینكه اولاً تفاوت قیمت ها زیاد شده است و دوماً جامعه پذیرش افزایش قیمت كالای دیگر را كه قرار باشد به همه به صورت عام تحمیل شود را ندارد. در این راستا بیژن نامدار زنگنه -وزیر نفت- امروز با تاكید بر این كه برای ساماندهی وضعیت سوخت در كشور راهی به جز سهمیه بندی و افزایش قیمت وجود ندارد، اظهار نمود كه افزایش قیمت سوخت تا میزانی كه مردم تحمل كنند، منطقی است.
امكان ثبت سفارش كالا در استان ها با كارت بازرگانی تهران
طبق اعلام فرشاد مقیمی -معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت- دارندگان كارت بازرگانی استان تهران و واحدهای تولیدی كه در استان هایی غیر از تهران مستقر هستند، می توانند ثبت سفارش كالا را در استان محل استقرار واحد تولیدی انجام دهند.
در امتداد تسریع در امور واحدهای تولید و بازرگانی باز مقرر شد هرگونه تفویض اختیار و اصلاح دستورالعمل كه برای این مساله لازم است با هماهنگی معاونت امور صنایع به استان ها واگذار شود. همین طور ارتقا زیر ساخت های الكترونیكی استان تهران باز همچون موضوعاتی بود كه در این جلسه مورد تاكید قرار گرفت.
منتظر اقدام بانك مركزی در بازار ارز باشید
همتی -رئیس كل بانك مركزی- در هشداری به نوسان گیران و دلالان بازار ارز اظهار داشت كه این بانك در موقع مقتضی تدابیر پیش بینی شده را عملیاتی خواهدنمود. وی در این باره اظهار نمود كه این روزها برخی افراد و صاحب منصبان و بعضاً ذی نفعان به تریبونی كه دسترسی پیدا می كنند، با بی توجهی به جنگ تبلیغاتی و روانی دشمنان مقابل كشورمان و در حد خود، آینده منفی را به غلط برای اقتصاد كشورمان به تصویر می كشند. عوامل اقتصادی و توانایی مداخله بانك مركزی، نرخ هایی كه امروز توسط فرصت جویان و در فضاهای مجازی مطرح می شود را ماندگار نمی داند. به مردم سفارش می كنم دارایی خودرا در معرض ریسك بازار ارز قرار ندهند.
تنها راهكار كوتاه مدت، تك نرخی شدن ارز است
سید رضی حاجی آقامیری -یك عضو اتاق بازرگانی تهران- معتقد است؛ تا زمانی كه بازار ارز به سمت تك نرخی شدن حركت نكند، خیلی از مشكلاتی كه امروز در حوزه تأمین كالاهای اساسی به وجود آمده ادامه دار خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه تنها پیشنهاد و راهكار كوتاه مدت موجود در شرایط اقتصادی فعلی تك نرخی شدن ارز است، اظهار نمود: حتی اگر قیمت ها در شرایط تك نرخی از ارز رسمی بالاتر رود باز امكان تصمیم گیری دقیق و نظارت بر فعالیت ها به وجود می آید. ما حتی به دولت پیشنهاد دادیم كه اگر می خواهد نرخ ارز رسمی را حفظ كند، لااقل نرخ بازار نیما و سنا و بازار آزاد را یكی كند تا مشكلات این چنینی به وجود نیاید.
اما و اگرهای راه اندازی فاز چهارم ستاره خلیج فارس
پازل فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس كه مهره اصلی تولید بنزین در ایران است، حدود یك ماه گذشته تكمیل شد و ظرفیت تولید بنزین به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسید؛ این اتفاق درحالی رخ داد كه زمزمه های ساخت فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از چندی قبل به گوش می رسد؛ طرحی كه بگفته معاون وزیر نفت، در انتظار تأمین منابع مالی است.
علیرضا صادق آبادی - مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی - در این باره اظهار كرده است زمانی می توان با قطعیت درباره پروژه ای صحبت كرد كه منابع مالی تثبیت شده ای برای پروژه وجود داشته باشد. امكان این كه بخش قابل توجهی از تجهیزات فاز چهارم پالایشگاه ستاره در داخل تأمین شود، وجود دارد. فاز چهارم پس از تعیین تكلیف منابع مالی به ۲۴ تا ۳۶ ماه زمان برای تكمیل نیاز دارد.
خوداظهاری در شبكه بانكی فراموش شده است
هشتمین همایش بانكداری الكترونیك و نظام های پرداخت امروز و روز گذشته اجرا شد. محمدحسین دهقان - رئیس گروه بازرسی اداره مبارزه با پولشویی بانك مركزی - در این همایش با اشاره به اینكه خوداظهاری در شبكه بانكی فراموش شده است، اظهار داشت: محدودیت در قوانین و مقررات دور زده می شود یا چالش هایی را برای برخی كسب و كارها به وجود می آورد.
وی با اشاره به اهمیت بررسی ریسك های حوزه پولشویی در كشور، با اشاره به اینكه باید مبارزه با پولشویی در سیستم بانكی اصلاح شود، اشاره كرد كه همه ریسك های عمده باید از قبل بررسی شود و زمانی كه درباره ریسك های مشتری صحبت می نماییم همه موارد همچون اینكه چه كسی است و چطور خدمت می گیرد برای ما مهم می باشد. در این حوزه بسترهای مناسبی وجود ندارد و راستی آزمایی خیلی از اطلاعات دریافتی ممكن نیست و بنا بر این حتماً باید مركزی برای راستی آزمایی اطلاعات مشتریان وجود داشته باشد.1397/11/12
13:18:40
5.0 / 5
5211
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل