هاشم زایی:

زمینه حضور جوانان جهت استفاده بهینه از فضای مجازی مهیا شود

زمینه حضور جوانان جهت استفاده بهینه از فضای مجازی مهیا شود تعمیر تلفن: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه هر جنگ با تكنولوژی محكوم به شكست است، بیان كرد: فضای مجازی باز مانند سایر ابزارها می تواند كاربرد مفید یا زیان بخشی داشته باشد. ما باید با فرهنگ سازی زمینه استفاده بهینه از فضای مجازی را فراهم نماییم.


عبدالرضا هاشم زایی در گفت و گو با ایسنا درباره تاكید مقام معظم رهبری بر حضور جوانان در فضای مجازی بیان كرد: امروز تمامی افراد جامعه از دانش آموزان دبیرستانی گرفته تا افراد مسن در فضای مجازی حضور دارند و یك عده از آقایان از حضور بدون كنترل افراد در فضای مجازی نگران هستند، اما تجربه این را نشان داده است كه هر وقت ما به جنگ تكنولوژی رفته ایم با شكست روبرو شده ایم.

وی اظهار نمود: در سال ۶۳ كه بنده نماینده مجلس شورای اسلامی بودم ویدیو ممنوع بود و حتی دارای جرم بود، اما پس از مدتی بالاخره آزاد شد. امروز باز بحث دنیای اینترنت و فضای مجازی مطرح است و همیشه عده ای در مقابل تغییرات مقاومت می كنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اشاره كرد: پارسال تلگرام فیلتر شد، اما امروز با وجود فیلترینگ تمام افراد جامعه در تلگرام حضور دارند. با این تفاوت كه امروز از فیلترشكن استفاده می نمایند. این بیان كننده شكست مجدد ما در جنگ با تكنولوژی است.

هاشم زایی در ادامه اشاره كرد: هر ابزاری دارای دو كاربرد است. بعنوان مثال از اسلحه هم می توان برای دفاع از كشور بهره برد كه اقدام مباركی است و هم می توان با آن مردم را كشت كه اقدام ناشایستی است. فضای مجازی باز این گونه است. ما می توانیم با فرهنگ سازی با حضور جوانان و افراد هوشمند در فضای مجازی استفاده بهینه را از آن داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، بیان كرد: مسئولان فرهنگی باید شكاف بین نسلی را پذیرا باشند و با زبان جوانان با آنها سخن بگویند. باید زمینه حضور جوانان جهت استفاده بهینه از فضای مجازی مهیا شود. مادامی كه ما شكاف بین نسلی را درك نكنیم جوانان باز زبان ما را نخواهند فهمید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان، اشاره كرد: فیلترینگ و جنگ با فضای مجازی نتیجه ای جز شكست ندارد، بلكه ما باید برای فضای مجازی مصونیت فرهنگی احداث نماییم.
1397/11/05
19:31:27
5.0 / 5
5192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل