بلاك چین حلقه گمشده اینترنت اشیا

بلاك چین حلقه گمشده اینترنت اشیا تعمیر تلفن: كارشناسان بر این باورند كه فناوری بلاك چین می تواند تا حد زیادی به ارتقای سطح امنیت سایبری دستگاه های هوشمند و متصل به اینترنت اشیا كمك نماید.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، این روزها كه امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، به نظر می آید كه شركت های مختلف فعال در حوزه تكنولوژی به فكر افزایش امنیت سایبری محصولات، خدمات و سرویس های مختلف خود هستند و در این رابطه باز تلاش های زیادی كرده اند تا خیال كاربران متصل به دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا و گجت های هوشمند را آسوده كنند.

حملات بدافزارها، باج افزارها و ویروس های كامپیوتری كه در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال های گذشته به بیش ترین حد خود رسیده بود، حالا برمبنای تازه ترین تحقیقات صورت گرفته، پیش بینی شده است كه سال جاری میلادی حملات سایبری توسط بدافزارهای جدید ركورد خواهند زد. محققان و متخصصان امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دستگاه الكترونیكی كه قابلیت پشتیبانی از اینترنت اشیاء (IoT) را دارند، در معرض هك شدن و حملات سایبری و بدافزاری قرار دارند.

همه این گزارش ها و تحقیقات نشان دهنده امنیت سایبری ضعیف گجت و دستگاه های هوشمند و چالش های پیش روی اینترنت اشیاست كه همواره از طرف دولت ها و كارشناسان فعال در این حوزه بعنوان بزرگترین مشكل و چالش این فناوری از آن یاد شده است.

اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند دو واژه به هم وابسته ای است كه این روزها زیاد به گوش می خورد، چونكه امروزه شركت های فعال در زمینه علم و تكنولوژی با همكاری اپراتورهای مخابراتی می خواهند رویای شهر هوشمندی را كه تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و كارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق كنند.

محققان و پژوهشگران دریافته اند كه دستگاه های متصل به اینترنت و گجت های هوشمند موجود در شهرهای هوشمند این امكان را به هكرها و مجرمان سایبری می دهند تا به راحتی به اطلاعات كاربران و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت نفوذ و راه پیدا كرده و از راه لطمه پذیری های احتمالی آنها، كنترل و مدیریت تمامی ابزار و دستگاه های متصل به اینترنت را در دستان خود بگیرند و به مقاصد و اهداف شوم خود دسترسی یابند.

بنابراین خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت بلاك چین سفارش كرده اند كه این فناوری به تمامی گجت های هوشمند این امكان را می دهد تا با سیستم رمزنگاری پیشرفته سطح امنیت سایبری دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا را افزایش و ارتقا داده و به حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران كمك بسزایی كند.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: متین كاكویی


1397/10/27
22:12:11
5.0 / 5
4801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل