معاون فضای مجازی دادستان كل كشور:

منتظریم اینستاگرام سریع تر تعیین تكلیف شود

منتظریم اینستاگرام سریع تر تعیین تكلیف شود به گزارش تعمیر تلفن معاون فضای مجازی دادستان كل كشور اظهار داشت: ما منتظریم اتخاذ تصمیم جمعی صورت پذیرد و سریع تر اینستاگرام كه متاسفانه بسیار محتوای مغایر قانون و خلاف اخلاق كشور دارد، تعیین تكلیف شود.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، جواد جاویدنیا در گفت وگویی تلویزیونی درباره انتشار خبری با مضمون این كه دستوری از جانب وی برای فیلترینگ اینستاگرام صادر گردیده است، اظهار داشت: این خبر به این صورت نبوده كه جدیدا اتفاق افتاده است بلكه از گذشته این امر اتفاق افتاده و دستور فیلترینگ اینستاگرام در مقطعی صادر شده بود.
وی خاطرنشان كرد: دولت پیشنهادی داده بود در خصوص این كه ما می توانیم با فیلترینگ هوشمند مانع از محتوای مجرمانه و غیراخلاقی شویم. ولی متاسفانه به علت اینكه اینستاگرام ارتباطات خویش را رمزگذاری كرد و مانع از این امر شد، تمام هزینه هایی كه صرف شده بود به هدر رفت و محتوای غیراخلاقی و مغایر قانون هم در اینستاگرام ادامه یافت.
جاویدنیا اضافه كرد: باردیگر در شورای عالی فضای مجازی مصوب شد كه تلگرام، اینستاگرام و شبكه های اجتماعی خارجی باید مجوز بگیرند و ملتزم به قوانین كشور شوند و سرورهای شان را به داخل كشور منتقل كنند و از وزارت ارتباطات مجوز بگیرند و در صورتیكه این امر انجام نشود، باز باید طبق همان مصوبه این فیلترینگ صورت گیرد كه این امر متاسفانه محقق نشد.
دبیر كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اضافه كرد: ما منتظریم كه این اتخاذ تصمیم جمعی صورت پذیرد و سریع تر اینستاگرام كه متاسفانه بسیار محتوای مغایر قانون و خلاف اخلاق كشور دارد، تعیین تكلیف شود.1397/10/13
13:43:43
5.0 / 5
5228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل