وزیر ارتباطات در بازدید از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی:

تحریم ها ظرفیت فضایی كشور را توسعه بخشیده است

تحریم ها ظرفیت فضایی كشور را توسعه بخشیده است به گزارش تعمیر تلفن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر این كه جوانان باغیرت كشور توانستند در سایه تحریم ها ظرفیت فضایی كشور را رشد دهند، اظهار داشت: تحریم ها سبب شد پروژه ساخت مشترك ماهواره منتفی شده و به تعویق بیفتد كه در ادامه دانشمندان پركار كشور توانستند ماهواره ای با دقت بسیار بالاتر بسازند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز در بازدید از دستاوردهای فضایی كشور در پژوهشگاه فضایی، با بیان این كه دستاوردهای سازمان فضایی و آماده سازی ماهواره ها با كمك سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه محقق شده است، اظهار نمود: دانش فضایی از یكسال پیش با برنامه ریزی متولیان آن همچون دانشگاه ها، مراكز فضایی كشور و اختصاص بودجه از جانب سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارتقاء پیدا كرده كه حالا سازمان فوق می تواند داده های آنرا مورد استفاده قرار دهد.

وی با بیان این كه هر قطعه حاصل مرارت جوانان در سایه تحریم ها بوده است، خاطرنشان كرد: تحریم ها مشكلات زیادی را در این مسیر تولید كرده، اما باعث توقف دانشمندان باغیرت كشور نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تاكید بر لزوم اولویت بندی كارها با عنایت به محدودیت های بودجه ای، افزود: توانمندی مجموعه ها در محدودیت ها آشكار می گردد.

آذری جهرمی تصریح كرد: سفارش تولید ماهواره هایی كه حالا آماده شده، در سال ۱۳۸۷ داده شد. در ابتدا بنا بود تا ماهواره ها با همكاری مراكز بین المللی و با دقت هزار متر ساخته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه ضمن مذاكرات با كشورها پروژه ساخت مشترك به تعویق افتاد، اظهار داشت: این مورد سبب شد جوانان ایرانی در پروژه بازبینی كرده و ماهواره را به همت خود و با دقتی چند برابر آماده سازی كنند.

وی افزود: پس از ساخت موفقیت آمیز ماهواره از كشورهای دیگر همچون آذربایجان دعوت كردیم كه از فناوری ما بهره برده و پروژه مشتركی داشته باشیم.

آذری جهرمی در انتها تصریح كرد: جوانان در سایه تحریم كه به خاطر مسائل سیاسی به وجود آمده بود، توانستند ظرفیت فضایی كشور را رشد دهند.
1397/10/11
13:35:03
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: ارتباطات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل