اپل با توسعه دهندگان آنتی ویروس همكاری نمی كند!

اپل با توسعه دهندگان آنتی ویروس همكاری نمی كند! تعمیر تلفن: اخیرا گزارش های جدیدی از طرف متخصصان امنیت سایبری انتشار یافته است كه نشان داده است اپل اطلاعاتی را كه از بدافزارهای محصولاتش كشف كرده، در اختیار شركت های توسعه دهنده آنتی ویروس قرار نداده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، پاتریك واردل یكی از متخصصان امنیت سایبری فعال در حوزه سیستم عامل مك توسعه داده شده توسط اپل اخیرا با همكاری تعدادی از همكارانش خاطرنشان كرده است كه اطلاعاتی را كه از بدافزارهای حمله كننده به محصولات اپل نظیر گوشیهای آیفون بدست آورده و كشف كرده است، در اختیار شركت های سازنده و توسعه دهنده نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس قرار نداده است.

وی با بررسی نحوه عملكرد و فعالیت آنتی ویروس ها در تشخیص بدافزارهای خطرناكی كه به محصولات مختلف اپل نظیر گوشیهای آیفون حمله و نفوذ پیدا كرده اند، به این نتیجه رسیده است كه تنها دو آنتی ویروس كاسپرسكی و زون آلارم توانسته اند بدافزار Meeting_Agenda.zip را تشخیص داده و شناسایی كنند.

بر اساس گزارش وب سایت اپل اینسایدر، او همینطور خاطرنشان كرده است كه شواهد متعددی وجود دارد كه نشان داده است اپل هیچ تمایلی برای همكاری با شركت های توسعه دهنده نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس ندارد و این امر می تواند آبروی این غول تكنولوژی بزرگ را به مخاطره بیاندازد كه هیچ تلاشی برای مقابله با گسترش بدافزارها در گوشیهای آیفون نمی كند.

سیستم عامل مك همواره از زمان نمایش و انتشار در گوشیها و محصولات اپل تلاش و عزم جدی خودرا در توسعه سازوكار دفاعی اختصاصی خود در مقابل نفوذ بدافزارها و جاسوس افزارهای مخرب و آلوده ثابت كرده است اما برمبنای گفته كارشناسان و متخصصان امنیتی این شركت موظف خواهد بود كه از نفوذ و ورود بدافزارها به صورت كلی جلوگیری به عمل بیاورد و تاثیرات مخرب آنها را كم كند.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و سبب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

حملاتی كه بدافزار واناكرای در پارسال به كشورها، سازمان ها و شركت های بسیاری كرد، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را برای آنها برجای گذاشت. اخیرا باز ویروس كامپیوتری و بدافزار "خرگوش بد" سرو صدای بسیاری به راه انداخته است و به شركت ها، بانك ها و موسسات كوچك و بزرگی در كشورهای مختلف بویژه در اروپا حمله كرده و اطلاعات محرمانه آنها را به سرقت برده است.

1397/10/02
20:07:26
5.0 / 5
5158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل