افزایش بیشتر از ۳ برابری پهنای باند اینترنت در گلستان

افزایش بیشتر از ۳ برابری پهنای باند اینترنت در گلستان تعمیر تلفن: مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان الان ۷۰۰ روستای استان به اینترنت پرسرعت مجهز هستند، اظهار داشت: امیدواریم تا ۶ ماهه آینده همه روستاهای گلستان به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.


«محمد احمدی» با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا اظهار نمود: در سال های ۹۵ و ۹۶ همه شهرهای استان گلستان به اینترنت پرسرعت ۴G مجهز شدند.

وی با بیان این كه همه روستاهای استان حداقل دارای یك سرویس ارتباطی هستند، اضافه كرد: وظیفه اصلی ما فراهم كردن زیر ساخت ها ارتباطی و فناوری اطلاعات است و در این زمینه عملكرد استان ما در سطح كشور مطلوب بوده است.

مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان با اشاره به طرح رومینگ در روستاها، اشاره كرد: در استان گلستان شركت همراه اول ۴۷ سایت رومینگ را برای ایرانسل و ایرانسل باز ۲۱ سایت رومینگ را برای همراه اول باز كرده است.

احمدی افزود: در این مرحله رومینگ تنها در ارتباطات صوتی مورد استفاده قرار می گیرد و در مراحل بعد رومینگ در بخش دیتا باز میسرخواهد شد.

وی اشاره كرد: بزودی امكانی مهیا خواهد شد تا تلفن های WLL روستایی، با همان تعرفه پیشین در شبكه موبایل قرار گیرند.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان در ادامه اظهار داشت: پهنای باند اینترنت استان ۸۰ گیگابیت بر ثانیه بود كه از این میزان تنها ۳۰ گیگابیت مورد استفاده قرار می گرفت. با پروژه ای كه در ماه های اخیر اجرا شد، پهنای باند اینترنت استان به ۲۶۰ گیگابیت بر ثانیه توسعه پیدا كرد اما باز هم تنها از ۱۰ تا ۱۵ درصد ظرفیت پهنای باند اینترنتی كه وارد استان می شود، استفاده می نماییم.

احمدی تعریف نكردن سرویس و مهیا نكردن ظرفیت دسترسی اپراتورها را همچون علل استفاده نكردن از همه ظرفیت پهنای باند استان دانست و اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای واگذاری پهنای باند به شركت ها یا اپراتورهای متقاضی نداریم.

ایشان سپس اشاره كرد: تابحال در گلستان به ۴۹ طرح در بخش IT و ICT، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به مبلغ ۲۲ میلیارد ریال پرداخت گردید.

مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان با اشاره به وام وجوه اداره شده، تصریح كرد: متقاضیان برای دریافت این وام می توانند به آدرس اینترنتی https: //ees.ict.gov.ir/web/loan/home بازگشت كنند. این تسهیلات با كارمزد ۸ تا ۱۲ درصد است و محدودیتی در پرداخت آن نداریم.


1397/10/01
23:16:36
5.0 / 5
4886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل