مروری بر مهمترین خبرهای اقتصادی امروز

بالاخره استقلال و پرسپولیس واگذار می شوند؟

بالاخره استقلال و پرسپولیس واگذار می شوند؟ تعمیر تلفن: اظهارنظر رییس سازمان خصوصی سازی درباره طرح چندباره ی واگذاری سرخابی ها یكی از مهمترین خبرهای اقتصادی امروز بود؛ بر طبق جدیدترین واكنش عبدالله پوری حسینی، قیمت پایه برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید بر طبق شرایط روز باشد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، صحبت از فروش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سال هاست كه مطرح میگردد و هیچ گاه رنگ واقعیت به خود نمی گیرد؛ با این وجود باردیگر این طرح روی میز قرار گرفته و در انتظار مصوبه هیات دولت می باشد. در ایام گذشته قیمت هایی هم برای این دو باشگاه تعیین شد كه حالا رییس سازمان خصوصی سازی می گوید: شرایط اقتصاد با گذشت سال ها تغییر كرده و آن ارزش گذاری ها دیگر اعتبار ندارد. پوری حسینی این را هم گفته كه سازمان خصوصی سازی به محض دریافت مجوز این آمادگی را دارد كه این دو باشگاه را ارزش گذاری و آگهی آنرا درج كند.
در سال ۱۳۹۴ بود كه هیات وزیران مصوبه ای را تایید نمود كه طبق آن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، بنگاه های فرهنگی محسوب می شوند و در نتیجه نباید خصوصی شوند، اما بسیاری معتقدند كه این دو باشگاه جنبه ورزشی دارند، نه فرهنگی. در نتیجه طی این سال ها با این استدلال كه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از طرف هیئت دولت بعنوان بنگاه فرهنگی شناخته شدند واگذاری آنها امكان پذیر نبود، مگر اینكه هیئت دولت بر مصوبه خود، بازبینی كند و آنرا تغییر دهد در آن صورت این دو باشگاه می توانند به چرخه واگذاری برگردند.
۱۵ میلیارد یورو گم شد!
اظهارات اخیر مدیركل سیاست ها و مقررات ارزی بانك مركزی نشان داده است تكلیف ۱۵.۷ میلیارد یورو حاصل از صادرات غیرنفتی كه قرار بوده وارد سامانه نیما شود معین نمی باشد. كسرایی پور گفته است تنها ۵.۷ میلیارد یورو به سامانه نیما وارد شده كه این رقم تنها حدود ۲۷ درصد ارز حاصل از صادرات است. او با اشاره به اینكه حالا مبنای قیمت گذاری گمرك، نرخ ارز در سامانه نیما است، گفته است: بر طبق آمار هشت ماهه گمرك، حدود ۲۷.۸ میلیارد یورو صادرات غیرنفتی داشتیم كه از این مبلغ، ۶.۴ میلیارد یورو مربوط به میعانات گازی است و ۲۱.۴ میلیارد یورو باز ارزش بقیه كالاهای صادراتی است. به این ترتیب، با عنایت به اینكه ۵.۷ میلیارد یورو ارزی بوده كه از محل صادرات ایران وارد سامانه نیما شده، ۱۵.۷ میلیارد یورو از ارز صادراتی ایران كه قرار بوده وارد سامانه نیما شود، بلاتكلیف است و معین نمی باشد به كدام محل رفته است.
شركت ها سود كردند؛ كارگران ضرر
امروز گفت وگویی با رییس اتحادیه كارگران قراردادی داشتیم. فتح الله بیات با طرح این سوال كه كارگران به چه زبانی بگویند وضع زندگیشان خوب نیست؟ اظهار نمود: در ماه های گذشته شركتی نبوده كه به اندازه چند سال اخیر از نوسان نرخ ارز سود نكرده باشد. او معتقد می باشد در صورت تهدید كارفرمایان به تعدیل نیروهای كار و مقاومت برای ترمیم دستمزدها، حوادث تلخ كارگران نیشكر هفت تپه و فولاد تكرار خواهد شد. متن صحبت های بیات را این جا بخوانید.
شیب ارزانی طلا كندتر شده اما همچنان ادامه دارد
به دنبال روند نزولی قیمت ارز، آرامش نسبی بر بازار طلا باز حاكم شده است. امروز تا ساعت ۱۳ قیمت هر عدد سكه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و سكه تمام بهار آزادی طرح قدیم باز سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بود. همین طور نیم سكه یك میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سكه گرمی ۶۵۰ هزار تومان معامله شد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار یك میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۳۹ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شد و قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی باز ۱۲۳۹ دلار بود. ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران با اشاره به ادامه روند كاهشی قیمت طلا و سكه در بازار امروز، اعلام نمود شیب این روند كاهشی در بازار امروز كندتر شده اما آرامش همچنان حكمفرماست و قیمت ها در آینده باز پایین تر خواهد آمد.
روش جدید بازیابی رمز كارت سوخت
سخنگوی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از روش جدیدی برای بازیابی رمز كارت سوخت آگاهی داد و اظهار داشت: دارندگان كارت سوخت خودرو در شهر تهران می توانند با بازگشت به چهار ناحیه مركزی در میدان آرژانتین، شمال در خیابان شهید عراقی، شرق در خیابان دردشت و جنوب در میدان راه آهن و شهرری، به صورت حضوری درخواست بازیابی رمز كارت سوخت خودرا عرضه كنند.
شنبه هفته گذشته بود كه فرآیند ثبت نام كارت سوخت المثنی شروع شد و از روز دوشنبه، پنجم آذرماه سامانه الكترونیكی و اپلیكیشن خدمات دولت همراه برای ثبت نام در اختیار مردم قرار گرفت. همین طور از ششم آذرماه متقاضیان می توانستند از راه كد دستوری #۴* برای ثبت نام كارت سوخت المثنی اقدام نمایند.1397/09/14
14:30:28
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل