دبیر شورای عالی فضای مجازی :

سیاستگذاری جهت استفاده از ارز دیجیتال در هیئت دولت بررسی می گردد

سیاستگذاری جهت استفاده از ارز دیجیتال در هیئت دولت بررسی می گردد به گزارش تعمیر تلفن دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: سیاست نهایی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتالی در كشور بزودی در سطح هیئت دولت مورد بررسی قرار می گیرد.ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تعیین تكلیف ارزهای دیجیتالی (ارز رمز) در كشور اظهار داشت: دولت در حال تهیه مصوبه ای برای سیاست گذاری در این حوزه می باشد.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه ارزهای دیجیتال یكی از پدیده های مهم در حوزه فناوری مالی و بازار پرداخت محسوب می شوند، نظارت بر ارزهای رمزنگاری شده در داخل كشور ضروری می باشد.
رئیس مركز ملی فضای مجازی افزود: ارز دیجیتال در كمیسیون اقتصادی دولت آخرین مراحل بررسی را می گذراند و بزودی در سطح هیئت دولت بررسی می گردد.
فیروزآبادی تصریح كرد: كشور در مرحله انجام سیاست های اولیه برای تعیین تكلیف مشاركت كنندگان در حوزه ارزهای دیجیتالی است و در این زمینه با عنایت به پیش نویسی كه قبل از این مركز ملی فضای مجازی برای طرح در شورای عالی فضای مجازی تهیه كرده بود، در این زمینه با كمیسیون اقتصادی دولت همكاری می كند تا در نهایت این سند برای طرح به هیئت دولت برود.
به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، قبل از این هم معاون مركز ملی فضای مجازی از برنامه ریزی برای قانونی شدن فعالیت دست اندركاران حوزه ارز دیجیتال همچون استخراج كنندگان (ماینر) و صرافان این بازار و هم واردات قانونی تجهیزات ارز دیجیتال اطلاع داده بود.
سعید مهدیون در این باره گفته است: هیئت دولت در حال كار روی مصوبه ای است كه فعالیت ماینرهای ارز دیجیتال شكل صنعت و قانونی به خود بگیرد و استخراج این نوع ارز در كشور قانونی شود. در این سند سیاستی، بانك مركزی، بورس و سایر دستگاه های مرتبط، ضوابط خویش را اعلام نموده اند و این سیاست گذاری در كمیسیون عالی تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی هم به بحث گذاشته شده است.

1397/09/13
14:52:58
5.0 / 5
4463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل