هشدار به كاربران

مدارك جعلی كه مثل قارچ در اینترنت سبز می شوند

مدارك جعلی كه مثل قارچ در اینترنت سبز می شوند تعمیر تلفن: بااینكه اینترنت این فضا را برای افراد به وجود آورده كه به خرید و فروش مدارك تحصیلی یا هویتی اقدام نمایند، اما كاربران باید هوشیار بوده و فریب آگهی های فروش مدارك در فضای مجازی را نخورند، چونكه در بهترین حالت اگر مدركی هم به خریداران نمایش شود، جعلی بوده و معتبر نیست.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، بااینكه استفاده از اینترنت خیلی از فعالیت ها را تسهیل كرده و رنگ تكنولوژی و مدرنیته به آنها داده است، اما جنبه های منفی هم دارد و قالب كردن مدارك جعلی و یا سوءاستفاده از تلاش افراد برای دستیابی به مدرك با هزینه های هنگفت از این دسته است و متاسفانه به نظر می آید این پدیده بین ایرانی ها باز رواج یافته است.

امروزه افرادی فرصت طلب با هویت جعلی در فضای مجازی و با انتشار آگهی هایی در كانال ها و گروه های شبكه های اجتماعی و یا در سایت های آگهی از برخی افراد تحت عناوینی مانند فروش مدارك همچون مدرك تحصیلی، مدارك هویتی (شناسنامه، كارت ملی) و... كلاهبرداری می كنند. حتی امكان دارد برای موجه نشان دادن و فریب افراد، از تصاویر جعلی مدارك هم استفاده كنند.

این افراد با سوء استفاده از بلندپروازی بعضی از كاربران و با دریافت مبالغی هنگفت، به فروش مدارك تحصیلی با عناوینی همچون «كارشناسی آسان»، «مدرك دانشگاهی بدون حضور در كلاس»، «مدرك دانشگاهی از دانشگاه های معتبر خارج و یا داخل كشور»، «دریافت مدرك تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام» و... اقدام می كنند. در حالیكه این مدارك حتی اگر به كسانی كه برای آنها درخواست داده اند، نمایش شود، جعلی است.

اگرچه صحت مدارك در هاله ای از ابهام است، اما استفاده از اینترنت و عدم توانایی در پیگیری افرادی كه در این فضا حضو دارند، این امكان را فراهم می آورد كه گاهی مدركی هم نمایش نشود. بنابراین حتی در بعضی از موارد هم مشاهده شده است اصلا مدركی برای فرد صادر نشده و افراد كلاهبردار پس از گرفتن پول دیگر پاسخگو نیستند و متواری می شوند.

در این راستا پلیس فتا بارها آگهی داده كه كاربران بدانند كه تمام این آگهی ها دروغ بوده و مداركی هم كه نمایش می شود، جعلی است و به هیچ عنوان نباید فریب این افراد را بخورند. بلكه باید توجه داشته باشند كه مدارك رسمی را سازمان های مرتبط و معتبر با عنایت به قوانین كشور صادر می كنند.

بر این اساس افرادی كه در فضای مجازی به فروش مدارك جعلی اقدام می كنند و هم چنین افرادی كه این مدارك جعلی را خریداری نموده و در جایی نمایش می دهند، بدانند كه این كار آنها جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قانونی خواهد داشت.
1397/08/27
23:54:33
5.0 / 5
5214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل