در حاشیه نمایشگاه جیتكس مطرح شد؛

لایحه رفع موانع كسب و كارهای نوپا هنوز به مجلس عرضه نشده است

لایحه رفع موانع كسب و كارهای نوپا هنوز به مجلس عرضه نشده است تعمیر تلفن: عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با تاكید بر ضرورت تسهیل گری فعالیت استارتاپ ها اظهار داشت: دولت تابحال لایحه رفع موانع كسب و كارهای نوپا را به مجلس عرضه نكرده است.سید فرید موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جیتكس و پاویون ایران در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر بر ضرورت تسهیل گری موانع موجود در سر راه كسب و كارهای نوپا و استارتاپ ها تاكید كرد و اظهار داشت: وضعیت اقتصادی كشور و نوسانات نرخ ارز برخی مشكلات را برای كسب و كارها بوجود آورده است و می توان با حركت به سمت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بخشی از این مشكلات را كاهش داد.
وی با اشاره به اینكه نگرش های سنتی باید به سمت نگرش های نو، تغییر كند، خاطرنشان كرد: هم اكنون پایه های جدید تولید بر اساس كسب و كارهای نوپا است و هنوز در كشور ما نگرش ذهنی به سمت این كسب و كارها شكل نگرفته است، بنابراین برخی مشكلات بر سر راه فعالیت این كسب و كارها وجود دارد.
موسوی بر ضرورت تدوین قوانین متناسب با پیشرفت فناوری اطلاعات و تسهیل گری موانع كسب و كارهای نوپا و استارتاپ ها تاكید كرد و اظهار داشت: هم اكنون به علت خلاء قوانین جدید دستگاه های دولتی به جای تسهیل گری موانع فعالیت استارتاپ ها، مانعی برای فعالیت این كسب و كارها شده اند.
وی اظهار داشت: مجلس باید با همكاری دولت و فعالان این بخش به سمت رفع موانع با تصویب قانون برای فعالیت های كسب و كارها اقدام نماید اما تابحال راهكارهایی برای رسیدن به این قانون احصاء و شناسایی نشده است.
موسوی خاطرنشان كرد: قبل از این گفته شده بود كه دولت لایحه رفع موانع كسب و كارهای نوپا را به مجلس می آورد اما تابحال این لایحه به مجلس عرضه نشده است.
وی اضافه كرد: از این رو ما در كمیته اقتصاد دانش بنیان در كمیسیون اقتصادی و هم در فراكسیون جوانان مجلس مبحث رفع موانع كسب و كارهای نوپا و استارتاپ ها را پیگیری می نماییم تا بتوانیم در نهایت به یك جمع بندی و رسیدن به یك قانون برای فعالیت این شركت ها برسیم.
موسوی با اشاره به حضور موفق استارتاپ های ایرانی در نمایشگاه جیتكس اظهار داشت: با وجود اینكه به علت نوسانات نرخ ارز با حضور محدودتر ایرانیان در جیتكس مواجه هستیم اما پیشرفت های فناوری خوبی از جانب شركت های دانش بنیان و استارتاپ های فعال در این نمایشگاه دیده می گردد.


1397/07/27
19:07:12
5.0 / 5
4524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل