آمریكایی ها چیزی از اینترنت ۵G نمی دانند

آمریكایی ها چیزی از اینترنت ۵G نمی دانند تعمیر تلفن: بیش تر مشتركان آمریكایی از تلاش اپراتورهای مخابراتی برای توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه ۵G بی خبر هستند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای مختلف با همكاری بزرگ ترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان، درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.

تازه ترین تحقیقات صورت گرفته حاكی می باشد كه خیل عظیمی از مشتركان تلفن و اینترنت همراه در ایالات متحده آمریكا از تلاش اپراتورهای مخابراتی در جهان به منظور توسعه و برقراری فناوری اینترنت ۵G اطلاعی ندارند و عده كمی از آن ها هم به كلی نمی دانند اینترنت ۵G چیست و چه تفاوتی با نسل های قبلی اینترنت دارد.

شركت های ورایزون، اسپرینت، تی موبایل و AT&T كه از بزرگ ترین اپراتورهای مخابراتی فعال در ایالات متحده آمریكا و خیلی از كشورهای مختلف جهان محسوب می شوند، مدت هاست كه برروی توسعه تكنولوژی جدید اینترنت پرسرعت ۵G كار می كنند و در تلاشند تا پیش از عرضه گوشیهای هوشمندی كه از این فناوری پشتیبانی می كنند، نسل پنجم اینترنت را راه اندازی كرده و آنرا در دسترس كاربران قرار دهند.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن ( IMT – ۲۰۲۰ ) شروع كرد. درنتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی هم چون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.

حالا محققان فعال در موسسه RepeaterStore با نظرسنجی از ۱۰۳۹ نفر از كاربران و مشتركان آمریكایی به این نتیجه رسیدند كه بیش تر مردم این كشور اصلا اهمیت خاصی به برقراری نسل جدید اینترنت نمی دهند و به نظر می آید كه توسعه این فناوری برای شان چندان مهم نیست.

در این تحقیقات هم چنین معلوم شد كه حدود ۶۰ درصد از مردم حتی نمی دانند كه اپراتورهای مخابراتی فعال در كشورشان مدت هاست كه با سرمایه گذاری های گسترده به شدت در تلاشند تا اینترنت همراه پرسرعت ۵G را به موبایل كاربران آورده و لذت بیش تری از فضای مجازی را برای آن ها به ارمغان بیاورد.

البته به قول كارشناسان این موسسه، به نظر می آید كه اطلاع رسانی درباره سرمایه گذاری های آینده و تلاش در ارتباط با توسعه و برقراری تكنولوژی های جدید همچون مهم ترین مسائل بازاریابی و ماركتینگ برای اپراتورهای مخابراتی است و آن ها باید مشتركان خویش را از سرویس های جدید و آتی خود آگاه كرده و از فواید و مزایای خدمات جدید خود به آن ها اطلاعات لازم را بدهند.

جالب است كه حدود ۳۸ درصد از مردمی كه در این نظرسنجی شركت كرده اند، هیچ علاقه ای به اطلاع یافتن از فناوری نسل پنجم اینترنت نداشتند. در آخر این تحقیق هم پژوهشگران به این نتیجه رسیدند كه خیل عظیمی از كاربران و مشتركان تلفن همراه در جهان هنوز چیز زیادی از فناوری اینترنت ۵G نمی دانند و اپراتورهای مخابراتی و رسانه ها باید با همكاری یكدیگر به فرهنگ سازی و افزایش اطلاعات مردم در این باره بپردازند.

بسیاری از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵Gهستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.
1397/07/21
14:20:55
5.0 / 5
4695
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل