برنامه های مخترع وب برای حل مشكل حریم شخصی كاربران

برنامه های مخترع وب برای حل مشكل حریم شخصی كاربران تعمیر تلفن: مخترع وب این روزها به شدت نگران نقض حریم شخصی كاربران اینترنت توسط شركت هایی مانند گوگل، فیسبوك و مایكروسافت است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از زددی نت، وی كه نقش مهمی در تسهیل ارتباطات جهانی بازی كرده، حالا از اینكه شاهد دسترسی غیرمجاز غول های فناوری به انبوه اطلاعات كاربران است، احساس ناراحتی می كند.
با گذشت ۲۸ سال از تولد وب و گسترش اینترنت، برنرز لی طرح متن باز جدیدی به نام سولید راه اندازی كرده كه هدف از پیگیری آن جلوگیری از جمع آوری انبوهی از اطلاعات خصوصی كاربران و انتقال این اطلاعات به شركت های ثالث است.
وی در تشریح علت اجرای این طرح گفته است: من معتقدم كه وب برای همه است و به همین علت من و دیگران برای حفاظت از آن می جنگیم. تحولاتی كه ما به وجود آورده ایم دنیایی بهتر و مرتبط تر به وجود آورده است. اما وب به موتوری برای نابرابری و تقسیم هم مبدل شده و نیروهای قدرتمند از آن برای پیشبرد دستور كار خود بهره می گیرند. ما امروز به نقطه حساسی رسیده ایم و تغییرات جدی ضروری می باشد.
به گفته وی با اجرای طرح سولید مدل فعلی انتقال دیتای خصوصی كاربران به شركت های بزرگ فناوری تغییر می كند تا منافع آنها تامین گردد و اشخاص بتوانند بر روی داده های خود كماكان كنترل كنند.
در قالب این طرح برخی تغییرات فنی به صورت ماژولار و چند بخشی بر روی فناوری های پركاربرد وب مانند HTTP، REST، HTML اعمال می گردد كه استفاده از وب به صورت فعلی را مختل نمی كنند، اما كنترل داده های فردی و حفظ حریم شخصی را تسهیل می كنند.
با اجرای این طرح به هر كاربر وب یك شناسه یا وب آی دی تعلق می گیرد تا او بداند چه داده هایی در ارتباط با او بر روی سایت های مختلف میزبانی می گردد و بتواند در آنها تغییرات تولید كند. هنوز مشخص نمی باشد طرح یادشده چه زمانی عملیاتی می گردد.

1397/07/09
19:56:08
5.0 / 5
4615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل