ظهور یك بدافزار جدید در ویندوز و لینوكس

ظهور یك بدافزار جدید در ویندوز و لینوكس تعمیر تلفن: كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به كاربران سیستم عامل ویندوز و لینوكس اخطار داده اند كه مراقب حمله سایبری یك بدافزار جدید باشند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، از آنجائیكه این روزها اخبار زیادی در خصوص صدمه پذیری های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناك به كامپیوتر كاربران و شركت های تجاری در جهان انتشار یافته است، ازاین رو پژوهشگران بسیاری درصدد كشف هرگونه بدافزار در نرم افزار، برنامه و اپلیكیشن های مختلف هستند تا كاربران را از صدمه های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند.

حالا اخیرا محققان امنیتی به كاربران سیستم عامل های ویندوز و لینوكس اخطار داده اند كه بدافزار جدیدی وارد عرصه كامپیوتر و اینترنت شده است كه قابلیت های جدید و شگفت انگیز پیچیده ای دارد. این بدافزار جدید می تواند بعد از نفوذ به كامپیوتر شخص قربانی، به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده و انتشار كرم و ویروس های مخرب و آلوده كامپیوتری بپردازد و درنهایت اطلاعات شخصی، محرمانه و مالی قربانیان را به سرقت ببرد.

این بدافزار كه Dubbed XBash نام دارد، به عقیده این پژوهشگران امنیتی به یك گروه هكری چینی وابسته است و به منظور انجام حملات سایبری گسترده و استخراج ارزهای مجازی رمزپایه فعالیت های متعددی كرده اند.

به گفته پائولو آلتو، یكی از محققان امنیتی كه این بدافزار جدید را كشف و نام گذاری كرد، XBash شباهت زیادی به بدافزارهای پیشین و خطرناكی نظیر واناكرای و نوت پتیا دارد، با این تفاوت كه قابلیت استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده هچون بیت كوین هم به آن اضافه شده است.

حملات بدافزارها، باج افزارها و ویروس های كامپیوتری كه در سال قبل ۲۰۱۷ در مقایسه با سال های گذشته به بیش ترین حد خود رسیده بود، حالا بر مبنای تازه ترین تحقیقات صورت گرفته، پیش بینی شده است كه سال جاری میلادی حملات سایبری توسط بدافزارهای جدید ركورد خواهند زد و این روند در سال های آتی همچنان صعودی خواهد بود.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آن ها شده است.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آن ها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) به صورت قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است.

حملاتی كه بدافزار واناكرای در سال قبل به كشورها، سازمان ها و شركت های بسیاری كرد، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را برای آن ها برجای گذاشت. اخیرا هم ویروس كامپیوتری و بدافزار "خرگوش بد" سرو صدای بسیاری به راه انداخته است و به شركت ها، بانك ها و موسسات كوچك و بزرگی در كشورهای مختلف بویژه در اروپا حمله كرده و اطلاعات محرمانه آنها را به سرقت برده است.


1397/07/03
14:26:48
5.0 / 5
4607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل