فروش خودروهای برقی در نروژ به ۵۰درصد رسید

فروش خودروهای برقی در نروژ به ۵۰درصد رسید تعمیر تلفن: به نظر می آید خودروهای برقی و الكتریكی با رشد ۵۰ درصدی در بازار نروژ توانسته اند جایگاه مناسب و مستحكمی را برای خود رقم بزنند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین خیلی از شركتهای خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، سبب شده است كه شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

نروژ بعنوان یك كشور سرسبز و كم جمعیت در شمال قاره اروپا یكی از پیشگامان محافظت از محیط زیست و كاهش انتشار میزان آلاینده ها به جو زمین است كه در جهت این هدف، اقدامات بسیاری برای كاهش استقبال از خودروهای آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت و استفاده از خودروهای پاك برقی و الكتریكی انجام داده كه در نهایت سبب شده خریداری و استفاده از وسائل نقلیه الكتریكی در این كشور با یك رشد ۵۰ درصدی مواجه شود كه در نوع خود در جهان بی سابقه و بی نظیر بوده است.

مقامات و مسئولان نروژ بارها اعلام نموده بودند كه با هدف به صفر رساندن خریداری خودروهای بنزینی و دیزلی آلاینده و همینطور كاهش شدید گازهای گلخانه ای و كربنی به جو زمین، قصد دارند به توسعه و ساخت زودهنگام زیرساخت های لازم جهت استفاده بهینه و آسان از خودروهای برقی بپردازند.

با این كه وسائل نقلیه الكتریكی در جهان تنها سهم بسیار اندك و كوچكی از بازار خودرو را به خود اختصاص می دهند، اما آمار استفاده، خریداری و استقبال از آن در كشورهای مختلف تحت تاثیر سیاست گذاری های مختلف دولت ها تفاوت معناداری دارد. در بعضی كشورها فروش خودروهای برقی چنان رو به صعود گزارش می گردد كه به نظر می آید در سال های نه چندان دور، از فروش خودروهای بنزینی و دیزلی سبقت خواهد گرفت. این در حالیست كه برخی دیگر از كشورها بخصوص جهان سومی ها، هنوز حتی فكر عرضه یك خودروی الكتریكی را هم غیرممكن می دانند.

در این میان، كشورهای اروپایی بخصوص شمال اروپا بیشتر از سایر كشورها در جهان به دنبال توسعه وسائل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست هستند؛ به گونه ای كه امسال ۲۰۱۸ میلادی حدودا نیمی از مجموع كل خودروهای فروخته شده در نروژ، برقی و الكتریكی بوده است.

این گزارش كه توسط موسسه اقتصادی حمل و نقل نروژ انتشار یافته است، همینطور خاطرنشان می كند كه سال ۲۰۱۴ میلادی یك نقطه عطف برای فروش خودروهای برقی در نروژ به حساب می آید و خیلی از شهروندان این كشور از آن سال به بعد، از خرید خودروهای درون سوز و آلاینده روی برگرداندند و به سمت و سوی همتایان الكتریكی آن جذب شدند.

نروژ تلاش های گسترده ای به منظور توسعه و ساخت ایستگاه های شارژ سریع برای خودروهای برقی كرده است؛ به گونه ای كه بزرگترین ایستگاه شارژ سریع برای این گونه خودروها هم اكنون در این كشور واقع شده است. این ایستگاه می تواند ۲۸ خودرو را تنها در عرض مدت ۳۰ دقیقه به صورت كامل شارژ كند.

لازم به ذكر است كه شهر اسلو – پایتخت نروژ – لقب پایتخت خودروهای الكتریكی در جهان را به نام خود ثبت كرده است.

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1397/06/24
13:03:41
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل