دلیل مغایرت لیست وزیر ارتباطات با بانك مركزی

دلیل مغایرت لیست وزیر ارتباطات با بانك مركزی تعمیر تلفن: فهرست منتشرشده از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شركت های واردكننده گوشی كه ارز را با قیمت رسمی دریافت نمودند، با فهرست اعلامی از جانب بانك مركزی تفاوت هایی دارد؛ وزیر ارتباطات اختلاف آماری بین دو لیست را به علت تفاوت تاریخ بین دو گزارش منتشرشده می داند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، تنها یك هفته بعد از آنكه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به انتشار لیست واردكنندگان گوشی همراه با ارز دولتی اقدام نموده بود، بانك مركزی هم روز گذشته فهرست كالاهای دریافت كننده ارز رسمی به تفكیك افراد و شركت ها را منتشر نمود كه در این میان مغایرتی در اسامی موجود در این دو لیست دیده شد.

برخی معتقدند علت مغایرت لیست وزیر ارتباطات با بانك مركزی این است كه لیست منتشره از جانب محمدجواد آذری جهرمی شامل شركت هایی است كه برای واردات درخواست داده اند، در حالیكه فهرست بانك مركزی، اسامی شركت هایی است كه بعد از ثبت سفارش و موافقت با تخصیص ارز به آن ها، توانستند از بانك ها و سامانه نیما ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمایند. بنابراین هم مبالغ دریافتی شركت ها در فهرست وزیر ارتباطات با لیست بانك مركزی متفاوت می باشد. همینطور شركت هایی وجود دارند كه در فهرست اعلامی آذری جهرمی دیده می شوند اما به علت عدم دریافت ارز، نامشان در فهرست بانك مركزی آورده نشده است و شركت هایی هم هستند كه به علت دریافت ارز از بانك و سامانه نیما، نامشان تنها در فهرست بانك مركزی وجود دارد و نه در فهرست وزیر ارتباطات.

در این باره محمدمهدی میرمهدی - رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر تهران- اعتقاد دارد باآنكه انتشار لیست ارزی كه توسط شركت ها دریافت و كالا وارد شده، منطقی است و اقدام وزیر ارتباطات در انتشار لیست واردكنندگان با ارز دولتی كار ارزشمند ای به حساب می آید، اما تعجیل در انتشار این لیست باعث تولید خسران هایی به بازار و شركت ها شده است؛ زیرا در فهرست ابتدایی تنها درخواست ها اعلام شده و مشخص نمی باشد چه كسانی این دلارها را دریافت نمودند و از جانب دیگر برخی كه درخواستشان به بانك رفته و سپرده ۳۵ درصد را پرداخت كرده اند و نامشان در فهرست بوده، ارزی نگرفته اند.

با وجود این، محمد جواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطلات و فناوری اطلاعات- در توئیتر خود درباره اختلاف آماری بین لیست منتشرشده توسط وزارت ارتباطات و لیست بانك مركزی توضیح داد: گزارش وزارت ارتباطات مربوط به اول فروردین تا ۲۹ خرداد است و این درحالی است كه بازه گزارش بانك مركزی مربوط به ۲۱ فروردین تا ۹ تیرماه است. گزارش بانك مركزی دقیق تر است.
1397/04/11
22:15:50
5.0 / 5
4863
تگهای خبر: ارتباطات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل