تحقیق جدید نشان داد؛

اطلاعات كاربران فیس بوك در اختیار ۶۰ تولید كننده موبایل و تبلت!

اطلاعات كاربران فیس بوك در اختیار ۶۰ تولید كننده موبایل و تبلت! تعمیر تلفن: گزارشی جدید نشان داده است فیس بوك اطلاعات كاربران خویش را بدون رضایت آنها در اختیار حداقل ۶۰ تولید كننده تبلت و موبایل همچون اپل و سامسونگ قرار داده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ماشابل، در سال ۲۰۱۵ میلادی فیس بوك اجازه دسترسی برنامه نویسان اپلیكیشن های طرف سوم به اطلاعات كاربران فیس بوك را مسدود كرد. اما طبق تحقیقی جدید نشان داده است تولید كنندگان موبایل و تبلت به این اطلاعات دسترسی داشته اند.
نیویورك تایمز در گزارشی اعلام نموده این شبكه اجتماعی با حداقل ۶۰ تولید كننده قرارداد اشتراك گذاری اطلاعات داشته است. برخی ازاین شركت ها عبارتند از اپل، آمازون، بلك بری و سامسونگ. این درحالی است كه قرارداد با بعضی از این شركت ها همچنان ادامه دارد.
به عنوان مثال طبق این قرارداد، قابلیت های فیس بوك كه با موبایل ها همخوان می گردد (مانند API های یكپارچه با دستگاه) به كاربران موبایل های بلك بری اجازه می دهد تا با دوستان فیس بوكی یكدیگر تماس بگیرند.
چنین عملیات های یكپارچه سازی در زمانی كه موبایل های هوشمند قابلیت های لازم برای عرضه اپلیكیشن فیس بوك را نداشتند، ملزوم بود.
اما به نوشته نیویورك تایمز، فیس بوك این تولید كنندگان را طرف سوم به حساب نیاورده و به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات كاربران بدون رضایتشان را داد.
علاوه برآن برخی تولید كنندگان می توانستند اطلاعات دوستان كاربر را بازاریابی كنند. به هرحال فیس بوك از ماه آوریل تصمیم داشته این نوع شراكت را هم آخر دهد.
فیس بوك در پاسخ به گزارش تایمز، با موضوعاتی كه در آن مطرح شده مخالفت كرده است. این شركت ادعا می كند چنین قراردادهایی را از شروع به شدت كنترل كرده است.

1397/03/17
20:30:42
5.0 / 5
4961
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , سامسونگ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل