ویژه مادران ناشنوا؛

اپلیكیشن مفهوم یاب گریه كودكان ساخته شد

اپلیكیشن مفهوم یاب گریه كودكان ساخته شد تعمیر تلفن: محققان اپلیكیشنی ساخته اند كه قابلیت درك مفهوم گریه كودكان را دارد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از نیواطلس، گروهی از محققان دانشگاه UCLA اپلیكیشنی نوین ساخته اند كه می تواند گریه كودك را شناسایی و همزمان به والدین كمك نماید مفهوم آن را دریابند.
اپلیكیشن مذكور Chatterbaby نام گرفته و درحقیقت برای كمك به والدین ناشنوا تولید شده تا بتوانند گریه فرزندشان را متوجه شوند.
هرچند دستگاه های مانیتور از طریق دور صوت برای والدین ناشنوا كارآمد هستند، اما نمی توانند میان گریه یك نوزاد مضطرب و سروصدای او تمایز قائل شوند.
به هرحال محققان برای این اپلیكیشن الگوریتمی ساخته اند كه گریه های كودك را به سه دسته درد، گرسنگی و عصبانیت تقسیم می كند.
آریانا اندرسون محقق ارشد این پژوهش می گوید: گوش مادر به راحتی می تواند آنچه را كه كودكش می گوید، متوجه شود. اما بعنوان یك محقق از خودم پرسیدم آیا می توان به الگوریتمی آموزش داد تا فعالیت گوش های والدین را به صورت خودكار انجام دهد؟
محققان بعد از آزمایش الگوریتم های مختلف روی بیش از ۲ هزار نمونه از گریه كودكان، سیستمی ساختند كه در نهایت می توانست در ۹۰ درصد مواقع گریه ناشی از درد كودك را تشخیص دهد. البته این سیستم برای تمایز دادن میان گریه های عصبانیت و گرسنگی با مشكلاتی روبرو شد.
اندرسون در این باره می گوید: این برنامه فركانس های مختلفی را بررسی می كند كه در گریه و همینطور در الگوهای سروصدا و سكوت وجود دارد. بعنوان مثال اگر در فرایند گریه كودك سكوتی طولانی وجود دارد، احیانا او عصبانی است. اما هنگامیكه كودك درد دارد، گریه او معمولا بلندتر و طولانی تر و فواصل سكوت میان اصوات هم كمتر است.
البته همه كودكان به یك شكل ارتباط برقرار نمی كنند در همین راستا اپلیكیشن قابلیت شخصی سازی را هم ابداع كرده كه به كاربر اجازه می دهد برای ترجمه بهتر اصوات نوزادش، به الگوریتم آموزش دهد.
می توان با ضبط و آپلود كلیپ های صوتی نوزاد در سرورUCLA صحت پیش بینی های آتی اپلیكیشن را بهبود بخشید.
همچنین این گروه می خواهد مخزنی بزرگتری از گریه های نوزادان بسازد تا قابلیت تشخیص اختلالات عصبی به كمك اصوات غیر معمول را بیابد.

1397/03/02
16:09:27
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل