در گفتگو با مهر عنوان شد؛

برنامه چین برای تربیت استاد و دانشجو در زمینه هوش مصنوعی

برنامه چین برای تربیت استاد و دانشجو در زمینه هوش مصنوعی تعمیر تلفن: بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: كشور چین طی ۵ سال آینده ۵۰۰ عضو هیات علمی و ۵ هزار دانشجو را در حوزه هوش مصنوعی تربیت خواهد نمود.جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزارت آموزش چین برنامه عملیاتی را برای توسعه هوش مصنوعی در دانشگاه های این كشور به مرحله اجرا درآورده است.
وی اضافه كرد: طرح عملیاتی وزارت آموزش چین براین اساس است كه دانشگاه های این كشور باید هوش مصنوعی را با استفاده از تقویت دانش در مبانی نظری هوش مصنوعی، انجام تحقیقات فن آورانه و با دستیابی به پیشرفت های نوآورانه ترویج و توسعه دهند.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلامی تصریح كرد: این طرح عملیاتی سه هدف را برای دانشگاه های چین تعیین كرده است.
مهراد عنوان كرد: نخستین هدف این است كه تا سال ۲۰۲۰ هدف دانشگاه های چین با بهینه سازی سیستم ها، محقق كردن توسعه رشته های علوم و فناوری و ارتقای نوآوری علمی، با نسل جدیدی از هوش مصنوعی مواجه خواهند شد.
وی عنوان كرد: چین امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ دانشگاه های این كشور بتوانند تحقیقات نظری در حوزه هوش مصنوعی را انجام داده و به تعدادی از نوآوری های بدیع و تازه دسترسی پیدا كنند.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: علاوه بر توانمندی های نوآوری، انتظار می رود تا دانشگاه های چین نیروهای انسانی متخصص در رابطه با هوش مصنوعی را به منظور پشتیبانی موثر از صنایع، بازسازی اقتصادی و تولید جامعه ای هوشمند تربیت كنند.
مهراد اضافه كرد: در مرحله سوم، تا سال ۲۰۳۰، دانشگاه های چین به مراكز مهم نوآوری هوش مصنوعی در جهان تبدیل خواهند شد.
وی عنوان كرد: در طرح عملیاتی هوش مصنوعی، روابط بین رشته ای میان هوش مصنوعی و رشته هایی مانند ریاضیات، فیزیك، روانشناسی و جامعه شناسی هم تعریف شده است.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تصریح كرد: تربیت ۵۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه و ۵ هزار دانشجو طی ۵ سال آینده از از هدف های دیگر طرح عملیاتی هوش مصنوعی است.

1397/02/08
10:34:14
5.0 / 5
5425
تگهای خبر: هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل