هموارسازی مسیر حركت استارت آپ ها

هموارسازی مسیر حركت استارت آپ ها به گزارش تعمیر تلفن استارت آپ ها یا كسب وكارهای نوپا نوعی فعالیت اقتصادی بر بستر اینترنت می باشند كه علاوه بر افزایش بهره وری در فضای اقتصادی می توانند سبب تولید برخی مشاغل جدید شوند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، كسب وكارهای نوپای مبتنی بر اینترنت همچون مشاغلی هستند كه با رشد سرعت اینترنت و گسترش آن در كشور مطرح شدند. اگر بخواهیم منصفانه بگوییم، مقوله اقتصاد دیجیتال و به تبع آن رشد كسب وكارهای نوپا در ایران پس از روی كار آمدن دولت تدبیر و امید عنوان شد. به اعتقاد برخی كارشناسان دوران وزارت محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچون انقلابی برای حوزه اینترنت بود؛ دوره ای كه با تولید زیرساخت های عظیم برای افزایش سرعت و گسترش شبكه اینترنت، همچنان بعنوان نقطه عطفی برای ارتباطات و فناوری اطلاعات در كشور شناخته می گردد.
اما استارت آپ ها در فضای اقتصاد دیجیتال بیشتر معنا می گیرند، اقتصادی كه هرچند هنوز قوام نیافته اما گفته های دولتمردان حاكی از نگاه ویژه آن ها به این حوزه از اقتصاد برای حل موانع اشتغال و احیانا افزایش بهره وری از این طریق است؛ اشتغالی كه حالا و با ورود خیل عظیم فارغ التحصیلان به بازار كار، رفته رفته می رود تا شكل یك معضل را به خود بگیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اما مشخص كردن شاخص ها را برای آزادسازی امور و سپردن به كسب و كارهای نوپا مناسب دانسته و تاكید دارد كه باید توجه داشته باشیم كه استقامت جلوی تحولات و كسب و كارهای نوپا درنهایت مساوی است با عقب ماندگی كه بیكاری و عدم توسعه را به همراه دارد. واقعیت این است كه با ظهور كسب و كارهای نوپا، خیلی از شغل ها از بین می رود؛ اما بنابه آمار مكنزی تا سال ۲۰۲۵، در مجموع ۸۰۰ هزار شغل در انگلیس از بین می رود، در صورتی كه ۳.۵ میلیون شغل جدید جایگزین آن ها می گردد.
اشتغالزایی مولد استارت آپ ها در بلندمدت
محمدجواد آذری جهرمی همینطور با اشاره به اینكه رشد كسب و كار حوزه فاوا سال قبل قابل توجه بوده، تصریح كرده است: در سال ۱۳۹۷ برای حل موانع این كسب و كارها برنامه ریزی خواهیم كرد و بستر مناسب برای زیست بوم این كسب و كارها را فراهم می نماییم.
در این باره اما یك كارشناس حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به بخش رو به رشد استارت آپ ها در توسعه اقتصاد دیجیتال، بر اشتغالزایی این كسب وكارها در بلندمدت تاكید كرده و معتقد است: وقتی كه بدنه سنتی سرمایه گذاران مشاهده كند كه نسل جوان با كمترین سرمایه ها می توانند كسب وكارهای خوبی را راه اندازی كنند، در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری خواهند داشت، امری كه از جانب استارت آپ ها بیشترین نیاز به آن احساس می شود، امر سرمایه گذاری است.
مهدی غیبی با اشاره به نقش پراهمیت كسب و كارهای نوپا و مبتنی بر اینترنت در رونق اقتصاد دیجیتال بیان كرد: بخش سنتی سرمایه گذاران در كشور به تدریج و با دیدن موفقیت های نسل جوان در تولید استارت آپ ها و رونق آن ها برای سرمایه گذاری در حوزه های دیجیتالی ترغیب خواهند شد.
با تمام این اوصاف شركت های نوپا می توانند در هر شكلی و به هر اندازه ای تولید شوند اما سرمایه گذارها به صورت كلی به آن دسته از شركت های نوپایی جلب می شوند كه نسبت خطر به سود بالایی دارند و مقیاس پذیرتر هستند. معمولاً یك شركت نوپای موفق قابلیت رشد بیشتری نسبت به یك شركت جاافتاده دارد، یعنی می تواند با سرمایه ای كمتر، نیروی كار یا زمینهٔ رشد بیشتری نسبت به شركت های قدیمی داشته باشد. شركت های نوپا برای رشد سریع خود نیاز به جذب سرمایه دارند و در این راه گزینه های مختلفی دارند. شركت های دیگر یا افراد سرمایه گذار می توانند به شركت های نوپا با تبادل پول نقد در برابر سهام كمك كنند تا فعالیت خویش را شروع كنند؛ هرچند در عمل خیلی از شركت های نوپا توسط بنیانگذارانشان سرمایه گذاری می شوند. اگر ارزش یك شركت بر مبنای فناوری خاص آن شركت باشد، مهم است كه بنیانگذاران بتوانند از مالكیت معنوی ایده های خود حفاظت كنند.


 

1397/01/17
18:30:01
5.0 / 5
5181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل