فرودگاه های بزرگ دنیا در یك قدمی مجهز شدن به احراز هویت هوشمند مسافران

فرودگاه های بزرگ دنیا در یك قدمی مجهز شدن به احراز هویت هوشمند مسافران تعمیر تلفن: بریتیش ایرویز در حال توسعه و افزایش تعداد فرودگاه هایی است كه به گیت های تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند و الكترونیكی مجهز می شوند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، چندی قبل بود كه خبر مجهز شدن فرودگاه بین المللی میامی در ایالات متحده آمریكا توسط بریتیش ایرویز در فضای مجازی منتشر گردید. حالا ظاهرا این شركت هواپیمایی پیشگام می خواهد تعداد فرودگاههای بین المللی را كه این فناوری هوشمند را در اختیار دارند، افزایش بدهد. این شركت اعلام نموده است كه فرودگاه های بین المللی نیویورك و اورلاندو هم در یك قدمی تجهیزات هوشمند برای احراز هویت و تشخیص چهره الكترونیكی مسافران هوایی هستند.
اسكنرهای تشخیص چهره و هویت مسافران در فرودگاه به متولیان فرودگاه های بین المللی كه میزبان حجم زیادی از مسافران در روز هستند، اجازه می دهد تا با كمترین سرعت ممكن و بدون نیاز به چك و بازرسی كردن گذرنامه مسافران و چهره آنان توسط ماموران فرودگاهی، هویت آن ها را شناسایی كنند. این امر از تولید خطای انسانی و احتمال بروز مشكلات و خطرات بعد از آن پیشگیری خواهد نمود.
فناوری مذكور از سیستم ورود و خروج بیومتریك پشتیبانی می كند و با استفاده از دوربین های فوق پیشرفته و هوشمندی كه در فواصل مختلف و در گیت ورودی فرودگاه نصب شده اند، به احراز هویت مسافران اقدام می كند. كشورهای بسیاری هم اكنون در حال نصب و تجهیز فرودگاه های بین المللی خود به فناوری تشخیص هویت مسافران و اسكنرهای هوشمند هستند.

البته فرودگاهای معدودی هستند كه به این فناوری هوشمند مجهز شده اند هرچند كه فرودگاه های بین المللی نیوزلند و استرالیا از پیشگامان استفاده از اسكنرهای بیومتریك تشخیص چهره و هویت در فرودگاه های خود بوده اند به گونه ای كه می توان گفت حدودا چند سالی است كه این فناوری در فرودگاه های اصلی استرالیا استفاده می گردد و مسئولان مربوطه در این كشور امیدوارند تا سال ۲۰۲۰ میلادی هیچ فرودگاهی در استرالیا كه به اسكنرهای بیومتریك تشخیص هویت مجهز نباشد، وجود نداشته باشد.

این فناوری اولین بار در فرودگاه بین المللی لوس آنجلس آمریكا به صورت آزمایشی افتتاح شد و بسیار موفقیت آمیز هم بود. این فناوری به گونه ای است كه به مسافران هوایی اجازه می دهد گذرنامه، روادید و تمامی مدارك و تصاویر مربوط به مهاجرت خویش را تنها با استفاده از گیت های الكترونیكی و هوشمند نشان داده و بعد از تایید صحت و درستی آنها و باز شدن درب گیت های ورودی، وارد قسمت های مربوطه فرودگاهی و سپس سوار هواپیما شوند.

بریتیش ایرویز در تشریح مزایای این فناوری هوشمند اعلام نموده است كه توانسته است بالغ بر ۴۰۰ مسافر هوایی را تنها در عرض مدت ۲۲ دقیقه چك و بازرسی كرده و سپس آنها را به سمت سوار شدن به هواپیما هدایت كند. این مدت زمان كوتاه و سرعت بالا در بازرسی و تایید هویت مسافران به وضوح نشان دهنده مزایای این فناوری مدرن است.

بریتیش ایرویز یك شركت هواپیمایی بین المللی و برتر در جهان است كه دفتر مركزی آن در شهر هارموندوورتس، انگلستان قرار دارد. شركت بریتیش ایرویز در سال ۱۹۷۴ میلادی افتتاح شد و هم اكنون روزانه به ۱۶۹ مقصد در سراسر جهان همچون شهرهای مختلف و بزرگ ایالات متحده آمریكا، پروازهای مستقیم دارد.
1396/12/19
17:27:21
5.0 / 5
5574
تگهای خبر: فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل