وزیر ارتباطات اعلام كرد

اتفاقاتی پیرامون اقتصاد دیجیتالی رخ خواهد داد

اتفاقاتی پیرامون اقتصاد دیجیتالی رخ خواهد داد تعمیر تلفن: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شبكه های نسل ۳ و ۴ اینترنت موبایل، این بستر را بستری خیلی خوب برای جمع آوری و انتقال اطلاعات دانست.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه اینترنت اشیاء در تهران با اشاره به اینكه اتفاقات بسیاری در حوزه فناوری اطلاعات در دنیا در حال رخ دادن است اظهار داشت: اتفاقاتی پیرامون اقتصاد دیجیتالی تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم در حال رخ دادن است كه همه كشورها تلاش می كنند تا سهمی از این اتفاق بزرگ داشته باشند. در این راستا توجه ویژه و كوشش برای تبیین استراتژی های خودمان یكی از محورهایی است كه حاكمیت باید به آن توجه كند.
او با اشاره به اینكه نیروهای توانمند زیادی در داخل كشور داریم اظهار نمود: لازمه تحقق این استعدادها این است كه در این باره به گفت وگو و مقایسه در این حوزه بپردازیم همینطور برگزاری نمایشگاه های این چنینی هم می تواند در این رابطه مفید باشد.
وی ادامه داد: نباید نگران باشیم كه استفاده از فناوری های نوین در عرصه صنعتی یا كشاورزی باعث اشتغال زدایی شود، اینها طبیعی است و ما باید ما به ازای مشاغلی كه از بین می روند، موقعیت های جدیدی برای اشتغال تولید نماییم.
یزد و كردستان موفق ترین در اشتغال زایی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر نقش فزاینده حوزه های در رابطه با ICT در توسعه اقتصاد دیجیتالی بر نقش گسترده حاكمیت در حمایت و تقویت این حوزه تصریح كرد.
محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به طرح تكاپو در عرصه ICT اظهار نمود: اگر كسب و كارها شكل بگیرند، الزاما باید از IOT استفاده كنند. طرح تكاپو به صورت آموزشی در هشت استان اجرا شده است كه استان كردستان و یزد از موفق ترین این استان ها در اشتغال زایی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده اند.
او با اشاره به لزوم تولید یونی كورن ها در كشور اظهار نمود: تلاش می نماییم تا با تقدیم لوایح مختلف موضوعات را حل نماییم. در این بازار باید مقررات را شفاف نماییم و حاكمیت شركت ها را رشد دهیم.
جهرمی با اشاره به لزوم حفظ حیطه خصوصی اطلاعات شركت ها اظهار داشت: حاكمیت باید در این رابطه یكسری خطوط قرمز را مشخص نماید. ما باید كسب وكارهای زیر بخش فناوری اطلاعات را تقویت نماییم و همینطور در جذب سرمایه گذار و اتصال آنها به كسب وكارهای بزرگ به آنها كمك نماییم.
وی با اشاره به اینكه امروز شاخص های IOT متحول شده است اظهار نمود: مرتبط با سند توسعه شهر هوشمند به توافقاتی رسیده ایم، اگر آنها ملاك های خویش را مشخص كنند به صورت اتومانیك بازاری بزرگ برای فعالان و كسب وكارهای این حوزه ها به وجود می آیند.
ادامه دارد...


1396/11/24
14:03:55
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل