راهنمای انتخاب بهترین سرویس اینترنت از Dial-up تا TD-LTE

راهنمای انتخاب بهترین سرویس اینترنت از Dial-up تا TD-LTE تعمیر تلفن: امروزه وجود فناوری های مختلف برای دسترسی به اینترنت دربرخی مواقع كاربران را خصوصاً آنهایی كه اهل محاسبه اعداد و ارقام نیستند با دشواری در انتخاب بهترین نحوه اتصال به اینترنت روبرو كرده است.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در اینجا قصد داریم به زبان ساده و بدون استفاده از اصطلاحات و محاسبات پیچیده، تفاوت های انواع اینترنت را مشخص نماییم تا بتوانید بسته به نیاز و مصرف خود اینترنتی را انتخاب كنید كه در آینده هم جوابگوی مصرف شما باشد.
بعد از منسوخ شدن اتصال به اینترنت با روش های خرید كارت اینترنت و استفاده از مودم های داخل كیس (Dial-up) متداول ترین نوع اتصال به اینترنت استفاده از سرویس های ADSL بوده است. این فناوری باآنكه راحت تر از مدل قبلی است ولی نیاز به وجود خط تلفن، هویت سنجی مالك خط، وجود پورت خالی در مركز مخابراتی و... دارد.
بنابراین اغلب كاربرانی كه مستأجر هستند و یا امكان استفاده از خط تلفن را ندارند، عملاً دچار مشكلات زیادی در استفاده از ADSL برای اتصال به اینترنت خواهند بود. علاوه بر اینها با سیاست های جدید ابلاغ گردیده به شركت های عرضه دهنده، هزینه های دسترسی به سرعت های بالاتر از ۱۶ مگابیت بر ثانیه (معادل سرعت دانلود تقریباً ۲ مگابیت بر ثانیه) چندین برابر شده است. چون شركت های عرضه دهنده اینترنت روی سیم تلفن مجبورند سرویس های خویش را به صورت غیرحجمی و برپایه مدل مصرف منصفانه عرضه كنند.
در ADSL امكان عرضه سرعت بالاتر از ۱۶ مگابیت وجود ندارد و بنابراین كاربران خانگی كه به صورت دسته جمعی از یك اینترنت (مودم) استفاده می نمایند، یا باید منتظر كابل كشی محل سكونت خود به VDSL و فیبرنوری باشند كه محدودیت های خویش را دارد و یا باید به سمت استفاده از اینترنت های بی سیم بروند.
اخیراً به كمك ظهور اینترنت ۴G و LTE اپراتورهای موبایل هم می توانند برروی سیم كارت های مخصوص، به صورت هم زمان امكان مكالمه و خرید بسته های اینترنتی را مهیا كنند. اما بزرگ ترین مشكل این سرویس ها این است كه اصولاً فلسفه ی اینترنت همراه، عرضه ی اینترنت برای یك كاربر است. حتی حجم بسته های عرضه شده و قیمت های آن ها هم نشان داده است كاربر برای مصرف بیش از ۴ گیگ در ماه باید هزینه های زیادتری را بپردازد، خصوصاً با افزایش استفاده از شبكه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام، میزان مصرف شخصی كاربران هم زیاد شده است و ۴G قابلیت استفاده با حجم بالا را ندارد.
ضمن آنكه استفاده از اینترنت بر روی سیم كارت ۴G یا۴.۵G حتی اگر با استفاده از مودم و استفاده از بسته های حجیم باشد، به علت قابلیت جابه جایی در سطح شهر، پایداری لازم در تمام ساعات روز را ندارد و كاربر اصطلاحاً قطعی و وصلی زیادی را تجربه می كند. ازاین رو به نظر می رسد این نوع از اینترنت بیشتر به درد استفاده های ضروری برروی گوشی موبایل می خورد.
اما LTE یك شكل جدیدتر هم دارد كه امروزه در سطح كشور بیشتر معرفی می گردد و آن TD-LTE است كه قابلیت استفاده از اینترنت به صورت ثابت ولی بی سیم را دارد. فناوری TD-LTE در اصل برای اتصال به اینترنت با سرعت های بالا طراحی شده است و تبلیغاتی كه روی آن انجام می گردد اتصال به اینترنت را با سرعت ۴۰ مگابیت بر ثانیه مهیا می كنند. این سرویس مشخصاً برای كاربران خانگی و اداری بوجود آمده است كه میزان مصرف اینترنت آن ها بیش از ۵۰ گیگ در ماه است.
این مقدار مصرف كاملا با حجم مصرفی كاربران خانگی كه از شبكه های اجتماعی استفاده می نمایند، دانلود خصوصاً دانلود فیلم قابل توجهی دارند، به صورت جمعی از اینترنت در منزل استفاده كرده، به صورت آنلاین بازی می كنند و در تمام این استفاده ها به سرعت بالا و اتصال دائمی نیاز دارند مطابقت زیادی دارد. اتصال به باند ۴۰ مگی تنها بخشی از سرعت TD-LTE است لازم به ذكر است فناوری TD-LTE می تواند تا ۸ برابر بیشتر هم سرعت اتصال به اینترنت را افزایش دهد.
درحال حاضر ویدیوهای باكیفیت در اینستاگرام و تلگرام زیاد نیستند اما در آینده با افزایش مستمر كیفیت دوربین گوشیهای موبایل، اتصال تمام تجهیزات داخل منزل به اینترنت مانند تلویزیون و... به اینترنت میزان مصرف كاربران و نیاز آن ها به سرعت های بالا چندین برابر خواهد شد. ازاین رو باید اینترنتی وجود داشته باشد كه برای اتصال این كاربران پرمصرف، بسته های حجیم و در عین حال ارزانی را مهیا كند.
امروزه شركت های عرضه دهنده ی TD-LTE به سرعت درحال تكمیل نقاط تحت پوشش خود در سطح كشور هستند و به نظر می رسد در آینده TD-LTE بازیگر اصلی اینترنت كشور خواهد بود.

1396/11/11
15:36:59
5.0 / 5
5195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل